28.08.2017 roku o godzinie 19.10 zastęp z OSP Strzegowo usuwał gniazdo szerszeni, które zagnieździły się w budynku mieszkalnym w miejscowości Chądzyny-Krusze gmina Strzegowo. Szerszenie stwarzały zagrożenie dla mieszkańców budynku. Działania zastępu polegały na zebraniu gniazda z owadami  do worka i w drodze powrotnej wypuszczeniu  do pobliskiego lasu. Akcja trwała 1 godzinę 9 minut.

29.08.2017 roku o godzinie 14.17 prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego podłączenia pieca centralnego ogrzewania doszło do zadymienia w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Dąbek gmina Stupsk. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej wewnątrz budynku znajdowała się jedna osoba. Osób poszkodowanych nie było. W trakcie prowadzenia działań ustalono, że dym przedostaje się do pomieszczenia przez kratkę wentylacyjną i uszkodzony komin.  Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Stupsk polegały na przewietrzyć pomieszczenia. Akcja trwaa 1 godyin 12 minut.

29.08.2017 roku o godzinie 20.41 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Mdzewo gmina Strzegowo doszło do potrącenia łosia przez samochód osobowy marki Opel Vectra. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej samochód osobowy znajdował się na poboczu drogi, łoś znajdował się w rowie. Osób poszkodowanych nie było. Zwierzę nie przeżyło zderzenia. Działania zastępu z OSP Strzegowo polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i uprzątnięci pozostałości po kolizji z jedni. Zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego. Straty oszacowano na 13 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 37 minut.

30.08.2017 roku o godzinie 18.39 zastęp z OSP Szreńsk usuwał szerszenie, które zagnieździły się w podbitce dachowej budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Rochnia gmina Szreńsk. Szerszenie stwarzały zagrożenie dla mieszkańców budynku. Działania zastępu polegały na usunięciu gniazda z owadami i wywiezieniu do pobliskiego lasu. Akcja trwała 31 minut.

31.08.2017 roku o godzinie 10.05 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Rydzyn Włościański gmina Strzegowo. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęte było około  5 arów poszycia leśnego przy drodze. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Strzegowo polegały na podaniu prądu wody aż do całkowitego ugaszenia pożaru. W wyniku podjętych działań uratowano około 5 ha lasu. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 200 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 34 minuty.

31.08.2017 roku o godzinie 12.44 prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego marki BMW w Mławie przy ul. A. „Torfa” Załęskiego. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęty jest całkowicie samochód osobowy. Samochód znajdował się częściowo na jezdni, częściowo na parkingu. Osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się pojazd aż do całkowitego ugaszenia pożaru oraz uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu i dyspergentu. Spaleniu uległ całkowicie samochód osobowy. Straty oszacowano  na 15 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 11 minut.

31.08.2017 roku o godzinie 18.10 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmieci przy cmentarzu przy ul. Poświętne w Radzanowie. Działania zastępu z OSP Radzanów polegały na podaniu prądu wody na palące się śmieci aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 1 godzinę 13 minut.

31.08.2017 roku o godzinie 18.50 zastęp z OSP Strzegowo usuwał gniazdo os, które zagnieździły się w podbitce dachowej budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Chądzyny-Krusze gmina Strzegowo. Osy stwarzały zagrożenie dla mieszkańców budynku. Działania zastępu polegały na usunięciu gniazda z owadami i wywiezieniu do pobliskiego lasu. Akcja trwała 1 godzinę 12 minut.

01.09.2017 roku o godzinie 05.21 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Mdzewo gmina Strzegowo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego marki Man z przyczepą przewożącego puste butelki szklane, który przewrócił się na bok. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd znajdował się częściowo poza jezdnią częściowo na działce przylegającej do drogi. Zespół pogotowia ratunkowego udzielił pomocy jednej osobie poszkodowanej. Osoba ta nie wymagała hospitalizacji i nie została przewieziona do szpitala. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Strzegowo polegały na  odłączeniu akumulatorów w pojeździe i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zniszczeniu uległ prawy bok samochodu ciężarowego i przyczepy, oraz częściowo szklane butelki. Straty oszacowano na 100 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 17 minut.

01.09.2017 roku o godzinie 10.42 miejscowy zastęp z OSP usuwał gniazdo os, które zagnieździły się na strychu budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Turza Mała gmina Lipowiec Kościelny. Osy stanowiły zagrożenie dla mieszkańców budynku. Działania zastępu polegały na zebraniu gniazda z owadami  do worka i w drodze powrotnej wypuszczono je  do pobliskiego lasu. Akcja trwała 37 minut.

02.09.2017 o godzinie 10.44 w miejscowości Turza Wielka gmina Lipowiec Kościelny doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Passat, który wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały trzy osoby. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej wszystkie osoby podróżujące pojazdem znajdowały się po za pojazdem. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Turza Mała polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (opatrzenie ran dwóm osobom oraz wsparcie psychiczne wszystkim uczestnikom zdarzenia), pomocy w kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.  Pogotowie zabrało osoby poszkodowane do szpitala. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy. Straty oszacowano na 8 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja.  Akcja trwała 51 minut.

02.09.2017 roku o godzinie 16.55 zastęp z JRG PSP Mława usuwał gniazdo szerszeni, które zagnieździły się na poddaszu budynku gospodarczego w Mławie przy ul. Krajewo. Działania zastępu polegały na dostaniu się na poddasze przy pomocy drabiny, zebraniu owadów w worek. W drodze powrotnej owady pozostawiono w lesie.   Akcja trwała 49 minut.

03.09.2017 roku o godzinie 03.16 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru śmietnika kontenerowego w Mławie przy ul. Henryka Sienkiewicza. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się śmieci aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 34 minuty. 

03.09.2017 roku o godzinie 15.13 zastęp z OSP Stupsk usuwał gniazdo szerszeni, które zagnieździły się na strychu budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Strzałkowo gmina Stupsk.

03.09.2017 roku o godzinie 16.29 zastęp z OSP Piegłowo usuwał dwa gniazda szerszeni, które zagnieździły się na strychu budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Zalesie gmina Szydłowo. Działania zastępu OSP polegały na usunięciu gniazd z owadami  i wywiezieniu w drodze powrotnej do pobliskiego lasu. Akcja trwała 56 minut.

03.09.2017 roku 18.06 zastęp z OSP Unierzyż usuwał gniazdo szerszeni, które zagnieździły się na strychu budynku gospodarczego w miejscowości Giżynek gmina Strzegowo. Działania zastępu OSP polegały na usunięciu gniazda z owadami i wywiezieniu do pobliskiego lasu. Akcja trwała 46 minut.

03.09.2017 roku o godzinie 18.40 prawdopodobnie w wyniku rozszczelnienia rury kanalizacyjnej doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym  w miejscowości Niedzbórz gmina Strzegowo. Działania zastępu z OSP Niedzbórz polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do chwili przyjazdu pogotowia wodno – kanalizacyjnego.  Akcja trwała 44 minuty.

Sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy