Mławscy policjanci podsumowali ostatni wakacyjny weekend, podczas którego zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących. Nietrzeźwy kierowca brał także udział w  wypadku drogowym, w którym ranne zostały 3 osoby.

Do zdarzenia doszło 2 września 2017 r. o godz. 10:40 na drodze relacji Turza Wielka- Rumoka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki  VW Passat, 25-letni mieszkaniec pow. mławskiego, na mokrej nawierzchni, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

W samochodzie podróżowało dwóch pasażerów, mieszkańców pow. mławskiego w wieku 25 i 28 lat. Pasażerowie oraz kierowca passata, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Jak się okazało, kierowca passata, Piotr D. był nietrzeźwy,  w organizmie miał ponad 1,20 promila alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

wypadk-Turza-W.-2

Podczas weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierowców, jeden z nich był pod wpływem alkoholu, drugi – najprawdopodobniej narkotyków. 
1 września, o godz. 16:15, w miejscowości Krośnice, interweniujący patrol zatrzymał kierującego ciągnikiem marki Ursus. Józef G. lat 57, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 0,60 promila alkoholu. 
2 września , o godz. 7:25, na ul. Warszawskiej w Mławie, patrol zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki Seat Ibiza. Kierowcę, 22- letniego Piotra J., mieszkańca pow. sokołowskiego, poddano testowi na obecność narkotyków w organizmie oraz pobrano krew do badań. Trwają czynności w związku z podejrzeniem   kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. 
wypadk-Turza-w-1
Podczas ostatniego, wakacyjnego weekendu i związanych z tym działań prewencyjno – kontrolnych, policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami ponad 90 osób – w tym 82 kierowców i 10 pieszych. W 6 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Główne przewinienia kierowców to jak zwykle nadmierna prędkość, pieszych – przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ponadto patrole zatrzymały 10 dowodów rejestracyjnych pojazdów oraz 8 uprawnień do kierowania. Powodem utraty prawa jazdy było kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego (alkohol, narkotyki) oraz przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy