Pierwszych dwóch bezdomnych z Mławy skorzystało z prysznica i z kąpieli, a to wszystko za sprawą wolontariuszek z Grupy Zalewski.

Wolontariuszki wieczorem dotarły do osób bezdomnych wraz z zakupioną w czerwcu kabiną turystyczną i prysznicem turystycznym. Kabina jest bardzo łatwa w montażu, wysoka na 2 m. po rozłożeniu i jest kompatybilna z przenośnym prysznicem. Całość zakupu kabiny z prysznicem wyniosła 191 zł i w całości została sfinansowana przez Grupę Zalewski. Zakup kabiny został wymuszony trudną sytuacją bezdomnych w Mławie, którzy w większości chcą dbać o utrzymanie higieny osobistej, ale zostali pozbawieni tej podstawowej, ale bardzo ważnej formy pomocy i wsparcia.

W Mławie od dwóch lat nie funkcjonuje łaźnia dla osób bezdomnych, która mieściła się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie przy ulicy Narutowicza 6, ale po decyzji pani dyrektor ośrodka została zlikwidowana. Pomieszczenie po łaźni zaadaptowane zostało na biuro dla pracowników MOPS-u. Mimo licznych akcji prowadzonych przez Grupę Zalewski gdzie między innymi w ciągu miesiąca zebrano 490 podpisów mieszkańców miasta pod apelem ponownego otwarcia łaźni sytuacja pozostała bez zmian,a a sama pani dyrektor twierdzi do dziś, że jakakolwiek łaźnia dla osób bezdomnych w Mławie jest sprzeczna z ustawą o pomocy społecznej i stwarza warunki do życia na ulicy. Przenośny prysznic będzie wraz z wolontariuszami docierać do osób bezdomnych, a Grupa Zalewski planuje kolejny zakup przenośnych kabin prysznicowych.

IMG_6303

Źródło:GZP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy