Serdecznie zapraszamy na obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą, które odbędą się w dniach 25 – 27 sierpnia 2017 r.. W piątek, 25 sierpnia – piknik militarny, uroczysty Apel z okazji Święta 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, inscenizacja nalotu bombowego na Mławę.

W sobotę, 26 sierpnia – X Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą, pokaz dynamiczny współczesnego sprzętu wojskowego wraz z przelotem statków powietrznych MIG 29, koncert zespołu Forteca. W niedzielę, 27 sierpnia – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W związku z uroczystościami nastąpią utrudniania w ruchu drogowym w centrum. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej komunikacji.

W związku z uroczystościami nastąpią utrudnienia w ruchu, zamknięte dla ruchu kołowego będą następujące ulice:

24 sierpnia (czwartek) – Stary Rynek od strony MDK – od godz. 8.00;

25 sierpnia (piątek) – Stary Rynek (wokół rynku), ulice: Chrobrego, 3 Maja, Spichrzowa, cześć ulicy Płockiej (od Spichrzowej do Szewskiej), 18 Stycznia (do Placu 1 Maja) – do godz. 22.00.

Komunikacja: 

25 sierpnia (piątek) – na uroczystości w Centrum Miasta: autobusy z Wólki (przystanek przy Kościele) – Dworzec PKS – o godz. 10.00 oraz 16.00.

26 sierpnia (sobota) – na pole bitwy w Uniszkach Zawadzkich: od godziny 10.00 sprzed Miejskiego Domu Kultury oraz Wólki (przystanek przy Kościele).

Komunikacja będzie dostępna w zależności od potrzeb.

Ostatni kurs przed rekonstrukcją planowany jest na godzinę 14.30.

Powrotne autokary będą kursować od zakończenia uroczystości zarówno jednego dnia i drugiego do rozwiezienia wszystkich chętnych.

Źródło:UMM

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy