Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju wobec 28-letniego mieszkańca Działdowa. Mężczyzna w miejscu zamieszkania przechowywał nielegalnie broń.

W dniu 15.03.2017 r. działdowscy policjanci podczas wykonywania czynności służbowych w budynku mieszkalnym jednej z posesji znajdujących się na terenie miasta ujawnili rewolwer. Właścicielem rewolweru okazał się 28-letni mieszkaniec Działdowa. Policjanci zabezpieczyli wówczas znalezioną broń palną a wobec podejrzanego przeprowadzili czynności wyjaśniające, w toku których biegły stwierdził, że zabezpieczony przedmiot jest bronią w myśl ustawy o broni i amunicji. 

Wczoraj 21 sierpnia 2017 r. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Mężczyzna ma się stawiać w Komendzie Powiatowej Policji dwa razy w tygodniu.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło:KPP/foto archiwum

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy