Jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo i jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z wysoką karą finansowa i utratą uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. To najłagodniejsze z konsekwencji grożących pijanym kierowcom. Mimo sankcji prawnych stosowanych wobec wsiadających za kółko w stanie nietrzeźwości, policjanci nadal interweniują w stosunku do osób, które łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne.

W sobotę 19.08.2017 r. wieczorem policjanci prewencji z Działdowa pełnili służbę na terenie gminy Iłowo-Osada. W pewnym momencie zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością pojazd marki Nissan Micra. Kierujący autem na widok patrolu zaczął uciekać. Podczas ucieczki wjechał na chodnik powodując zagrożenie dla przypadkowych przechodniów.

Policjanci pojazd zatrzymali, a kierującego autem poddali kontroli. Samochodem kierował 18-letni mieszkaniec gminy. Policjanci szybko ustalili, co było powodem unikania przez niego kontaktu z funkcjonariuszami. Okazało się, że młodzieniec był pijany. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, policjanci ustalili, że chłopak nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za jazdę na „podwójnym gazie” i bez uprawnień młodzieńcowi, oprócz kary finansowej, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast w miejscowości Działdowo około godziny 21.00 na jednej z ulic patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Fokus. Za kierownicą pojazdu siedział  67-letni mieszkaniec Działdowa. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i okazało się, że miał on 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sygnał o podejrzeniu jazdy samochodem przez nietrzeźwego kierowcę policjanci otrzymali od innego mieszkańca powiatu działdowskiego.

Z kolei policjanci ruchu drogowego w niedzielny (22.08.2017 r.) poranek zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Podczas kontroli okazało się, że kierująca pojazdem mieszkanka gminy Działdowo była nietrzeźwa. Kobieta miała przeszło 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Podobnie jak poprzednicy, odpowie ona za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy