Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali działania prewencyjne, prowadzone od 11 sierpnia. W sumie przeprowadzono ponad 830 kontroli stanu trzeźwości kierujących, z czego 435 w ciągu ostatnich dwóch dni długiego  weekendu. W pobliżu  Krośnic doszło do wypadku, w którym lekko ranne zostały dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 16 sierpnia 2017 r., o godz. 12:00 na drodze relacji Krośnice – Ciechanów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący  vw passatem, 19-letni mieszkaniec pow. mławskiego, uderzył w tył samochodu marki VW Passat, którym kierowała 38- letnia mieszkanka pow. nidzickiego. Kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo. Zarówno jadący passatem młody kierowca jak i poszkodowana kobieta zostali przewiezieni do szpitala w Ciechanowie. Oboje byli trzeźwi. Trwają czynności policji.

20170814_125840x

Pomimo apeli o rozsądek i rozwagę na drodze, w ciągu dwóch ostatnich dni długiego weekendu nie zabrakło również nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów oraz kierującego fiatem panda, który w organizmie miał ponad 0,90 promila alkoholu. Jarosław M. lat 54, mieszkaniec pow. mławskiego został zatrzymany o godz. 7:10 w miejscowości Wiśniewko.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

Podczas długiego, sierpniowego weekendu nie zabrakło także piratów drogowych, w sumie policjanci ukarali mandatami 127 kierujących. Ponad połowa przypadków dotyczyła przekroczeń dozwolonej prędkości. Do częstych  przewinień kierowców należało także wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym oraz nieużywanie pasów bezpieczeństwa, fotelików ochronnych. Policjanci ujawnili także 7 wykroczeń, polegających na niewłaściwym zachowaniu kierowcy pojazdu względem pieszego. Wykroczenia popełniali także piesi – policjanci ukarali 4 takie osoby.

Po pracowitym, długim weekendzie policjanci nadal prowadzą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, które potrwają do końca wakacji. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przekazywanie informacji dotyczących piratów drogowych, nietrzeźwych kierujących oraz  agresji drogowej. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy