O trzymiesięcznym areszcie zadecydował sąd wobec 43-latka. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie samochodu, groźby karalne i uporczywe nękanie swojej byłej dziewczyny. Nidziczanin został zatrzymany i usłyszał trzy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 10.08.2017 r. nad ranem na ul. 1-go Maja w Nidzicy policjanci pracowali na miejscu zdarzeniu, w którym spaleniu uległ samochód osobowy wart 10 tys. złotych.

W trakcie przyjęcia zawiadomienia o zniszczeniu mienia, właścicielka pojazdu powiedziała policjantom, że podejrzewa o ten czyn swojego byłego chłopaka. Od ponad pół roku mężczyzna uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wielokrotne telefonowanie, przesyłanie wiadomości sms, publikował na portalu społecznościowym obraźliwe treści oraz groził jej pozbawieniem życia.

Jeszcze tego samego dnia 43-latek został zatrzymany przez nidzickich kryminalnych, a noc spędził w policyjnym areszcie. W piątek zostały przedstawione mu 3 zarzuty: zniszczenia mienia, gróźb karalnych oraz uporczywego nękania. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Na wniosek prokuratury nidzicki sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy