16 sierpnia o godz. 18.00 w kawiarni artystycznej PSKISZ wystąpi akordeonista Maciej Kacprzak.To pierwszy od długiego czasu recital akordeonowy w Ciechanowie. Koncert będzie swego rodzaju przedstawieniem publiczności możliwości klasycznego akordeonu, w repertuarze znajdą się barokowe transkrypcje (J.S. Bach, D. Scarlatti ) transkrypcje znanych utworów orkiestrowych (A. Chaczaturian, P. Czajkowski), muzyka współczesna w oryginale napisana na akordeon a także muzyka klezmerska oraz tango argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli.

Od 2013 roku jest aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego Trójmiasta. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in. w Wiedniu, Puli, Gdańsku, Gorlicach, Mławie, Sanoku, Słupcy, Sochaczewie. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych akordeonistów z Polski, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji czy Włoch.

W czerwcu 2014 roku brał udział w nagraniu płyty „Study of Contemporary Accordion Music” z solową i kameralną muzyką akordeonową, nagrania zrealizowano w Studiu Nagrań AM w Gdańsku. Jest stypendystą programu kulturalnego Miasta Gdańska „Młody Gdańszczanin” i stypendium rektora AM w Gdańsku. Występował m.in. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Auli Nova w Poznaniu, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Sali Teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego, Sali Koncertowej Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie a także na deskach Teatru Miniatura w Gdańsku, Teatru Letniego w Szczecinie, muzyczno-dramatycznego Teatru w Łucku na Ukrainie oraz Opery na Zamku w Szczecinie.

Od października 2015 roku jest przewodniczącym Koła Naukowego Akordeonistów AM w Gdańsku. Obecnie jest studentem I roku studiów magisterskich w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej i dr Pawła Zagańczyka na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Afisz-16-sierpnia

Źródło: Paweł Zagańczyk 

www.pawelzaganczyk.com

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy