Policjanci ruchu drogowego interweniowali w związku z zawiadomieniem dotyczącym zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Kierowca obejrzał pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. W jego ujęciu pomogli świadkowie. Okazało się, że kierujący autem znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia 2017 r. około godziny 14.30 W Iłowie -Osadzie na skrzyżowaniu ulic w okolicy placu zabaw.  Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Renault Clio dojeżdżając do skrzyżowania uderzył autem w drzewo. Następnie wysiadł z pojazdu, obejrzał go i odjechał. Świadkowie zajścia poinformowali o wszystkim policję w Działdowie i wskazali miejsce, gdzie znajdowało się uczestniczące w zdarzeniu auto. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres i zastali tam 50-letniego mieszkańca Iłowa. Potwierdził on, że chwilę wcześniej kierował stojącą na podwórzu renówką, jak również, że uderzył nią w drzewo. Policjanci ujawnili, że mężczyzna kierował autem po spożyciu alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a także z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu, dowód rejestracyjny.

Za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu areszt, kara grzywny i utrata uprawnień do kierowania na okres od 6 miesięcy do lat 3.

Pamiętajmy! 

Spożywanie alkoholu lub innych środków odurzających w znaczący sposób ogranicza nasze zdolności do właściwego postrzegania świata, obniża naszą motorykę i spowalnia czas reakcji na zaistniałe zdarzenia. Jeśli zauważymy jadący drogą pojazd, którego kierujący wykonuje dziwne, niekontrolowane ruchy, przekracza linię jezdni, jedzie zygzakiem, zwalnia i przyspiesza bez przyczyny, poinformujmy o takiej sytuacji policję wskazując markę, kolor, numery rejestracyjne pojazdu oraz trasę, którą się porusza. Przekazanie takiej informacji może zapobiec tragedii.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy