Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia 36 niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej. Część odkrytych pocisków artyleryjskich znaleziono na polu koło miejscowości Zagrzewo (5 km od Janowca Kościelnego). Niewybuchy zabrali saperzy z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie. Funkcjonariusze apelują, by w przypadku natknięcia się na takie niebezpieczne przedmioty, zadzwonić na jeden z numerów alarmowych 997 lub 112.

Nidzicki oficer dyżurny w piątek został poinformowany o tym, że w na polu koło miejscowości Zagrzewo natrafiono na przedmioty przypominające niewybuchy.

Na miejsce zostali wysłani policyjni pirotechnicy, którzy potwierdzili to znalezisko. W dole o głębokości około pół metra znajdowały się 4 pociski o długości 0,5 m, które zapakowane były w kasetce transportowej. W trakcie dalszych prac odnaleziono jeszcze 32 takich pocisków. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z czasów I wojny światowej. Policjanci, do czasu przybycia saperów z Lidzbarka Warmińskiego zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów.

Przypominamy!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, oddalmy się stamtąd, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

32-78027

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy