2/3 sierpnia 2017 r. odbył się kolejny nocny patrol Grupy Zalewski, która sprawdzała pustostany i inne miejsca w Mławie, w których koczują osoby bezdomne.

Osobom bezdomnym Grupa Zalewski przekazywała żywność, odzież oraz butelki z wodą do picia. Późno w nocy na ogródkach działkowych zauważono bezdomnego, który miał liczne napady epilepsji, nie mógł poruszać się o własnych siłach i prosił o wezwanie pogotowia. Wolontariusze udzieli mężczyźnie pomocy wzywając Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do mławskiego szpitala.

Grupa Zalewski ponawia swój apel do mieszkańców Mławy, Działdowa i okolic o zgłaszanie miejsc przebywania osób bezdomnych. Każda informacja od mieszkańców, a tym samym każda interwencja Grupy Zalewski może pomóc osobom bezdomnym, których stan stwarza realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia tak jak było w przypadku napotkanego bezdomnego na mławskich ogródkach działkowych.

IMG_6257..

Informacje o bezdomnych lub osobach samotnych można przekazywać pisząc na adres poczty elektronicznej: patrolszuka@wp.pl lub wysyłając sms na numer telefonu 666 590 418. Wolontariusze Grupy Zalewski oddzwonią. Wszystkim osobom, które przekażą informacje Grupa Zalewski zapewnia anonimowość!

IMG_6243a

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy