Funkcjonariusze białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Olsztynie kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie realizacji projektu System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie. Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przez Zakład Gospodarki Opadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Olsztynie. Informacja została podana przez CBA 19 lipca 2017 r.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zbadają prawidłowość realizacji inwestycji, na który podmiot otrzymał dofinansowanie w Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2001-2013 wynoszące ok. 162 mln zł

Celem zakładanym w projekcie była m.in. produkcja paliwa alternatywnego o odpowiednich parametrach z otrzymanych odpadów komunalnych, a następnie przekazywanie go cementowniom. 

Wg ustaleń CBA, od chwili rozpoczęcia funkcjonowania zakładu spółka nie tylko w ogóle nie sprzedała nawet kilograma paliwa alternatywnego, ale płaci obecnie prywatnej spółce za odbiór i zagospodarowanie paliwa alternatywnego powstającego w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

W 2016 roku Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Olsztynie wydał tak ponad 13 mln złotych.

Źródło: Piotr Kaczorek, CBA

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy