W sobotę 22 lipca 2017  r. po godz. 20.00 przed Sądem Rejonowym w Mławie, odbyło się nielegalne zgromadzenie 14 osób. Inicjatorem tego spotkania byli działacze Nowoczesnej, PO oraz SLD. Podobno chodziło o wyrażenie sprzeciwu wobec reformy sądownictwa. 

Według organizatora nielegalnego spotkania Pana Krzysztofa Tańskiego (Nowoczesna) do zgromadzonych podszedł przewodniczący osiedla Obrońców Mławy Pan Kamil Przybyszewski:

– Zaczął nas wyzywać i robić nam zdjęcia, choć nie wyrażaliśmy na to zgody, bo ten pan nie jest przecież dziennikarzem. Krzyczał m.in. „będą wisieć komuniści” i kazał nam uczyć się historii. Zostaliśmy publicznie znieważeni, nie będziemy jednak zgłaszać tego faktu na policję. To miało być pokojowe spotkanie i niech tak zostanie – mówi nam Krzysztof Tański z „Nowoczesnej”. – żródło: naszamlawa.pl

Jednak z tego co ustaliliśmy a opieramy się na nagraniu zdarzenia Pan Tański ewidentnie kłamie! Pan Przybyszewski podszedł do protestujących i zapytał: w jakiej obronie państwo występujecie? Nie ma tam mowy o jakimkolwiek publicznym znieważeniu.  Mało tego po słowach Pana Przybyszewskiego „bardzo dobrze że postkomunizm upada”, dziennikarz podobno „niezależny” Szymon Wyrostek pracujący jako fotoreporter współpracujący z portalem naszamlawa.pl odpowiedział kilka razy „uważaj co gadasz”! Potem były groźby jednego ze stojących Panów, „że jeżeli zobaczy gdzieś swoje zdjęcie na które nie wyraził zgody to Przybyszewski ma uważać”. Nieprawdą jest również to, że Pan Przybyszewski powiedział „że zamiast liści będą wisieć komuniści„. Pan Przybyszewski powiedział „że zamiast liści będą leżeć komuniści” co było odniesieniem do położenia się na chodniku protestujących przed Sejmem! Sformułowania niech sobie wiszą użył sam Pan Tański! Od taka mała manipulacja Pana Tańskiego!

Pan Przybyszewski wyraził potem ubolewanie, że do tego typu pikiet wciąga i wykorzystuje się młodych ludzi. Całość można posłuchać na nagraniu.

W komentarzach na portalu naszamlawa.pl Pan Tański powtarza po raz kolejny swoje pomówienia i nazywa Pana Przybyszewskiego chłystkiem! To samo powtórzył na swoim prywatnym koncie facebookowym z czego również mamy zrzuty! Po takich niesmacznych a przede wszystkim nieprawdziwych wypowiedziach ja osobiście już nigdy bym nie zaufał takiemu człowiekowi! Ktoś kto walczy o praworządność jest bezczelny, kłamie i pomawia w mediach? Co w tym czasie robił fotoreporter współpracujący z portalem naszamlawa.pl Szymon Wyrostek? Wszystko to słyszał, wie dokładnie kto co powiedział i wypisuje takie bzdury? Ewidentnie brak rzetelności dziennikarskiej! 

Tański 3

Kolejna kwestia to zachowanie wobec reportera portalu mlawainfo.pl, który robił zdjęcia z oddali temu nielegalnemu zgromadzeniu i nie angażował się w żadną wymianę zdań.

Nie dziwię się rozemocjonowanemu młodemu chłopakowi który z zaciśniętą pięścią krzyczał „że jak zobaczy swoje zdjęcie na portalu to zobaczę” ale żeby osoba dorosła pokazywała kilkakrotnie język? To już chyba w tym momencie potrzebny jest lekarz specjalista! – powiedział dziennikarz

DSC_0046

DSC_0047

Pan Kamil Przybyszewski poinformował nas, że jeśli Pan Krzysztof Tański nie przeprosi go w ciągu 48 godzin to może dojść do spotkania w sądzie a od portalu naszamlawa.pl za nierzetelny przekaz będzie domagał się odszkodowania i publicznych przeprosin na łamach portalu naszamlawa.pl oraz innych portali internetowych! 

Sprostowanie: Redaktor naszamlawa.pl poinformowała nas, że Pan Szymon Wyrostek nie jest ich dziennikarzem. Natomiast kilka godzin wcześniej na pytanie jakie stanowisko pełni Pan Wyrostek stwierdziła, że jest fotoreporterem który z nimi współpracuje.

Wolne sądy? Chyba za wolne!

DSC_0052

DSC_0055

DSC_0057

DSC04451.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

10 Komentarze

 • Odpowiedz
  Adrian
  26 lipca 2017

  LAWIRANCI… Pójdą gdzie im lepiej, a.. rostek przed wyborami już szuka gdzie się przykleić do kandydowania, byle jaka partia, byle go chciała… Już widzi kasę na horyzoncie…

 • Odpowiedz
  opek
  25 lipca 2017

  Teraz widzicie jaka żenada. Nasza Mława mówi o 20 osobach jak było 16 to wynika z ich zdjęć (a do tego 7 dzieciaków) no chyba że doliczą siebie i dziennikarzy konkurencyjnych mediów haha Tański chce zbić kapitał polityczny na obrażaniu Prezydenta nazywając go Adrianem? a zapomniał o tym co skakał w japońskim parlamencie po krzesłach ze swoim szogunem? Pan Wtulich mówi ze 50 lat pracuje w sprawiedliwości czyli za czasów jeszcze komuny… Ile świeczek Pan zapalił górnikom i robotnikom którzy zostali zastrzeleni przez komunistycznych cyngli? Czy strajkował Pan pod Sądem Mławskim jak Jaruzelski prawdziwy dyktator wprowadził stan wojenny? Czy nie był Pan przypadkiem w wyborach kandydatem SLD? Jak powiedział Przybyszewski postkomuna upada… i kwiczy!

 • Odpowiedz
  Ktoś
  24 lipca 2017

  Pan Krzysztof Tański, niech najpierw sprostuje słowa które użył wobec pana Przybyszewskiego. Pomówił go publicznie i zmyślał niestworzone historie. Wstyd! Kandydat na posła.
  Niech przeprosi, to wtedy z tej sytuacji wyjdzie z twarzą. Niech pokazę, że jest prawdomówny.

 • Odpowiedz
  Prawda
  24 lipca 2017

  Nie wiem dlaczego pan/pani sie cieszy, bo jak wiadomo opozycja lada moment wywola wojne domowa. Czy pan/pani chce by polskie ulice po brzegi byly wypelnione krwia.
  Dla pani/pana to dzisiaj zwyciestwo, dla wrogow chwala, dla prawdzieych Polakow walka o prawdziwa Polske, bez korupcji, afer, kast sadowniczych i klanow sedziowskich

 • Odpowiedz
  troll
  24 lipca 2017

  Tak wygrali To prawdziwy ciamajdan. Katastrofa. Pracownik MOPSU Novago kilku SLDowców…łoooo matko to tłumy ich tam stoją a rząd polski zadrżał w posadach! Tański słychać jak kłamał i pomawiał. Na Maderę!

 • Odpowiedz
  Duda
  24 lipca 2017

  Są dwa weta prezydenta.
  To ci, których wyzwaliście od „ciamajdanów” wygrali.

 • Odpowiedz
  Mariusz
  24 lipca 2017

  liczny tłum zliczony na palcach rąk i stopy przybył pod sąd w obronie zagrożonej demokracji

 • Odpowiedz
  D.
  23 lipca 2017

  Panie Kamilu, niech moc będzie z Panem!

 • Odpowiedz
  zdyb
  23 lipca 2017

  Dziękuję serdecznie za ten „artykuł”.
  Teraz już wiem, co to jest za portal i kto za nim stoi.
  Po dziennikarzach spodziewałabym się bezstronności.
  Po tytule już widać, że to jakaś propagandowa tuba PiSu.
  Od tej pory – o czym byście nie napisali, wiadomo będzie na czyje zlecenie piszecie.

 • Odpowiedz
  Emmka
  23 lipca 2017

  Wyrostek niezależny? Kpina na maksa. Pseudo dziennikarz niezależny należący do SLD i chwalący się tym na swoim profilu fb??? Nadal niezależny?