Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku, w którym ranny został 7-letni chłopiec. Jak wynika z ustaleń, dziecko wjechało rowerem wprost pod samochód. Policja apeluje do rodziców i o zwiększenie nadzoru nad dziećmi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 16 lipca 2017 r., o godz. 12:30 w miejscowości Kowalewo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 7-letni chłopiec, mieszkaniec pow. mławskiego, wyjechał rowerem z posesji na chodnik a następnie na jezdnię, wprost pod samochód marki Fiat Seicento. Fiatem kierował 67- letni mieszkaniec pow. mławskiego.   W wyniku wypadku chłopiec doznał urazu głowy oraz  kończyn. Przewieziony został do szpitala w Ciechanowie. Kierujący fiatem mężczyzna był trzeźwy. Dziecko wyjechało rowerem na drogę bez nadzoru osoby dorosłej. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje do rodziców o kontrolę nad dziećmi. Wystarczy chwila nieuwagi,  by doszło do tragedii. Dziecko, które nie posiada karty rowerowej nie ma prawa samo wyjechać na drogę. Policjanci będą zwracać na to szczególną uwagę. Dziecko powinno bawić się w bezpiecznym, ogrodzonym miejscu, z daleka od jezdni , zbiorników wodnych oraz  innych niebezpiecznych miejsc a także z dala od pracujących maszyn rolniczych.  

wypadek-Kowalewo-1

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy