Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym rana została 64- letnia rowerzystka. Kobieta przejeżdżała przez przejazd dla rowerzystów, na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Słowackiego w Mławie.

Do zdarzenia doszło 11 lipca 2017 r. o godz. 13.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Opel Astra, 77-letni mieszkaniec Mławy, jadąc od strony ul. Słowackiego w kierunku Al. Piłsudskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił rowerzystę. 64- letnia mieszkanka Mławy doznała złamania kości śródręcza i została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierujący samochodem i rowerzystka byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

wypadek1

Policja przypomina i apeluje – przejazdy rowerowe to „skrzyżowanie” drogi rowerowej z jezdnią. Po przejeździe rowerowym wolno przejeżdżać rowerem (w przeciwieństwie do pasów). Podstawowym wyznacznikiem kto ma pierwszeństwo na przejeździe rowerowym są oczywiście znaki drogowe. Rowerzysta jadący drogą rowerową ma pierwszeństwo przed samochodem skręcającym w drogę poprzeczną. Warto wiedzieć, że gdy wjedziemy już na przejazd rowerowy, mamy pierwszeństwo na tym przejeździe. W każdym przypadku, bez względu na pierwszeństwo, należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i  zwracać uwagę na zachowanie innych uczestników ruchu, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Pamiętajmy, że rowerzyści to tzw. niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego – a zatem odnosząca najcięższe obrażenia podczas wypadku.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy