Grupa Zalewski jak co roku ponawia apel do właścicieli opuszczonych budynków o zabezpieczenie swoich własności – budynków lub kontrolowanie tych miejsc i branie odpowiedzialności za ludzi bezdomnych, którzy tam przebywają za zgodą właścicieli.

Opuszczone budynki bez kontroli osób z zewnątrz nie zapewniają żadnego schronienia osobom bezdomnym, a często stają się dla nich śmiertelną pułapką. Od kilku lat Grupa Zalewski prowadzi kampanię „Bądź odpowiedzialny – kontroluj lub zabezpiecz swoją własność”, która skierowana jest szczególnie do właścicieli opuszczonych posiadłości, które nie są właściwie zabezpieczane, a tym samym dochodzić tam może do wielu tragicznych zdarzeń, które w rezultacie mogą prowadzić do śmierci osób bezdomnych. Do takich sytuacji może dojść w kamienicy przy ulicy Wąskiej w Mławie, w której od kilku miesięcy przebywają osoby bezdomne.

Warunki w kamienicy są przerażające biorąc pod uwagę fakt dodatnich temperatur, a także duże prawdopodobieństwo wybuchu pożaru. Unoszący się odór, sterta śmieci, plaga karaluchów i mnóstwo ludzkich odchodów-to zastali wolontariusze Grupy Zalewski, którzy po apelach mieszkańców Mławy dostarczyli koczującym tam bezdomnym butelki wody oraz żywność,a także podjęli z nimi rozmowy na temat udzielenia im dalszej pomocy polegającej na umieszczeniu w ośrodku dla osób bezdomnych. Obecne przebywanie bezdomnych w kamienicy niesie zagrożenie dla nich samych,ale także dla mieszkańców sąsiednich kamienic. W kamienicy zalęgły się szczury, które już nie tylko biegają w kamienicy, ale także po okolicach ulicy Wąskiej na co zwracają uwagę mieszkańcy. Dłuższe przebywanie osób bezdomnych w takich miejscach jak mławska kamienica powoduje, że wielokrotnie odmawiają oni pomocy choćby w postaci wyjazdu do ośrodka, gdyż kierują się złudnym poczuciem pewności i bezpieczeństwa jakie zapewnia im pustostan. To często prowadzi do tragedii gdy pogoda zmienia się diametralnie i z dodatnich temperatur przychodzą ujemne,a w opustoszałych budynkach umierają ludzie z powodu wychłodzenia lub giną w pożarach z powodu zaprószenia ognia.

Źródło:Grupa Zalewski

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy