Trwają czynności mławskiej policji w sprawie dwóch, nietypowych wypadków, w których ranne zostały dwie osoby.  W jednym ze zdarzeń, mężczyzna otworzył drzwi w jadącym aucie i wypadł na jezdnię, w drugim – młody mężczyzna wskoczył na maskę samochodu.

30 czerwca 2017 r. o godz. 21:30 na drodze relacji Strzegowo – Kuskowo Bzury, pasażer samochodu osobowego marki Dacia Logan, 36-letni mieszkaniec Ciechanowa, jadąc ze znajomymi, otworzył tyle drzwi auta i wypadł na drogę. Doznał obrażeń głowy i śmigłowcem pogotowia lotniczego został przetransportowany do szpitala w Warszawie. Kierowca samochodu był trzeźwy. Jak wynika ze wstępnych  ustaleń,  ranny pasażer, który wypadł z jadącego samochodu, był pod wpływem alkoholu.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 21:20 w Bogurzynku, na drodze w pobliżu remizy OSP. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18- letni mieszkaniec pow. mławskiego wraz z 14- letnim bratem, wskoczyli na maskę samochodu osobowego marki Renault Scenic, którym kierował ich kolega, 19- letni mieszkaniec Mławy. Kierowca , po przejechaniu ok. 100 metrów zahamował. Bracia upadli na jezdnię, starszy z nich uderzył głową o betonowy chodnik.  W ciężkim stanie został przetransportowany  śmigłowcem do szpitala w Warszawie. 14-letni chłopiec doznał jedynie otarć  skóry. Młody kierowca renault był trzeźwy, za naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego stracił prawo jazdy. Trwają czynności policji.

Policja ostrzega – wakacje i czas urlopów sprzyja nie tylko zabawie i relaksowi ale także związanymi  z tym wypadkami.  Alkohol, brak wyobraźni i ostrożności to czynniki, które doprowadzić mogą do nieodwracalnej tragedii. Dlatego reagujmy, gdy  widzimy kogoś kto zachowuje się ryzykownie, naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo  – taka „dobra zabawa” może zakończyć się utratą zdrowia a nawet życia.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy