Zapraszamy do przeczytania wywiadu z byłą mieszkanką Mławy oraz wokalistką zespołu country „Teren C” Katarzyną Bednarek.

– Jak to się stało, że śpiewasz w zespole Teren C?

– Muzyka towarzyszy mi od zawsze. Już jako dziecko uwielbiałam śpiewać i często nuciłam sobie różne piosenki. Później starałam się uczestniczyć w różnych imprezach szkolnych, śpiewałam też w kościele (i robię to nadal) ,oraz po weselach, ale były to takie przygody, a nie profesjonalne śpiewanie. Dało mi to jednak obycie z publicznością, nabrałam trochę śmiałości.

Później śpiewałam w różnych projektach, ale były to sprawy lokalne. Gdy przeprowadziłam się do Teresina także próbowałam swoich sił z różnymi zespołami, aż przez przypadek trafiłam do Teresińskiego Ośrodka Kultury i właśnie tam poznałam muzyków z Terenu C. W ten sposób rozpoczęłam współpracę z zespołem i swoją przygodę z muzyką country.

– Gdzie już koncertowaliście?

– No już trochę tego było. Graliśmy dwa razy w Mrągowie, największej polskiej imprezie country. Zresztą w 2015 roku wygraliśmy ten festiwal. Ponadto były pikniki country w Żorach, występujemy w Warszawie na corocznej imprezie organizowanej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego na Krakowskim Przedmieściu. To są ogromne imprezy, wielotysięczne, na których jesteśmy bardzo ciepło przyjmowani. Poza tym gramy na różnych mniejszych ventach, zawsze jest świetna zabawa, ponieważ taka jest muzyka country: żywiołowa, ciepła i radosna.

– Wasze największe sukcesy?

– Tak jak już mówiłam największym sukcesem było zwycięstwo w 34 Pikniku Country w Mrągowie w 2015 r. Poza tym oczywiście sukcesem jest możliwość koncertowania, przebywania z ludźmi i dawanie im radości naszą muzyką. Muszę powiedzieć, że to bardzo miłe, gdy publiczność reaguje na naszą muzykę, uczestniczy w niej, ludzie tańczą, śpiewają klaszczą. To niezwykłe.

Teraz cieszymy się z wydania naszej pierwszej płyty pod tytułem „Tak myślę sobie”. Jest efekt naszej ponadrocznej pracy. Nie było łatwo, ponieważ wymagało dużego wysiłku no i nakładów finansowych, ale myślę, że było warto. Zainteresowanie jest bardzo duże i to nas bardzo cieszy.

Okładka płyty – 11 utworów. Możliwość zamówienia poprzez stronę: www.teren-c.pl/kontakt.html

Teren-C

– Jakie plany na przyszłość te prywatne oraz zawodowe?

– Prywatnie to po prostu chciałabym być szczęśliwa, jak teraz. Myślę, że realizuję się jako kobieta. A zawodowo – no cóż. Chcę śpiewać jak najdłużej. Marzę o tym, aby kiedyś pojechać do Nashville, światowej stolicy muzyki country. Mam nadzieję, że zrealizuję to marzenie. Na razie wszystko dobrze się układa, mamy sporo fajnych piosenek. To ważne, że bazujemy na własnej twórczości, ponieważ dzięki temu jesteśmy zauważani.

– Dlaczego muzyka country?

– To bardzo fajna muzyka, rodzinna, pełna ciepła i dobra. Kiedyś Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i znawca muzyki, powiedział, że muzyka country jest jedną z niewielu gatunków, przy których można zostawić dzieci bez obawy, że usłyszą coś niestosownego. I to jest prawda. Ta muzyka opowiada o prawdziwych wydarzeniach, o życiu, radościach i smutkach. Opowiada o tym w sposób prosty, ale nie prostacki. I może właśnie dlatego tak mnie zafascynowała. To naprawdę fajna przygoda.

– Gdzie obecnie będzie można Was usłyszeć?

– 4 sierpnia 2017 r. zagramy w Mikorzynie na dużej imprezie plenerowej, a następnie, 19 sierpnia w Teresinie, na pikniku country, gdzie wystąpimy obok gwiazd polskiej muzyki country. Później będą Żory i kolejne miejsca. Tak więc nie narzekamy na brak zajęć.

– Tęsknisz za Mławą?

– Oczywiście tak. To przecież moje rodzinne miasto, a każde stworzenie tęskni za gniazdem. Ale cóż, życie potoczyło się tak a nie inaczej i jestem tam gdzie założyłam swoje „gniazdo”. Zawsze jednak Mława będzie mi się kojarzyć ze świętami, ciepłem domowym, pierwszymi podrapanymi kolanami, podartymi rajstopami na drzewach i pierwszym uczuciem, a także występami w szkole podstawowej, średniej, w Miejskim Domu Kultury.

Kasia1

 – Może koncert w Mławie?

Z wielką przyjemnością. Byłabym szczęśliwa gdybym mogła wystąpić w moim mieście. Myślę, że nasza muzyka szybko przypadłaby moim znajomym i bliskim do serca. To naprawdę znakomita muzyka, choć trochę niedoceniona. Country zwykle kojarzy się z takim dość powolnym rytmem, łzawymi tekstami. Tymczasem to muzyka dynamiczna, porywająca do tańca i naprawdę niezwykle radosna. Z przyjemnością przyjedziemy do Mławy aby Państwa o tym przekonać.

Kasia2

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy