Policjanci nie tylko pilnują porządku na drogach, podejmują interwencje i reagują na różne sytuacje niosąc pomoc społeczeństwu. Zdarza się również, że uczestniczą w konwojach czy działaniach zabezpieczających… materiały wybuchowe. Właśnie w takiej niecodziennej sytuacji znaleźli się policjanci z Działdowa, którzy pełnili służbę przy zabezpieczeniu granatów moździerzowych na terenie gminy Iłowo-Osada.

22.06.2017 r. około południa patrol rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego przejął miejsce znaleziska kilkudziesięciu pocisków artyleryjskich w gminie Iłowo-Osada. Pociski zostały znalezione wczoraj (21.06.2017 r.) podczas prac drogowych przy oczyszczaniu i pogłębianiu pobocza drogi powiatowej w gminie Iłowo-Osada. Pracownicy firmy wykonującej prace natrafili na jeden granat moździerzowy a chwilę później na 5 kolejnych. O zdarzeniu poinformowali policję. Pirotechnicy z działdowskiej komendy udali się na miejsce znaleziska i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wstrzymano w tym miejscu ruch, a o wszystkim poinformowano Służby zajmujące się rozminowaniem terenu. Patrol saperski po przyjeździe, podczas sprawdzania terenu, natrafił na kolejne granaty. W sumie zabezpieczono 167 sztuk granatów moździerzowych i 10 sztuk pocisków innego rodzaju z widocznym materiałem wybuchowym.

Policjanci przez cały ten czas zabezpieczali miejsce znaleziska. Obecnie działania na tym terenie prowadzą służby rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego.

ilowo

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy