12.06.2017 roku 0 godzinie 12.06 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie gmina Wieczfnia Kościelna doszło do zdarzenia z udziałem samochodu  osobowego marki BMW X1 i busa marki Mercedes Sprinter.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej samochody znajdowały się poza jezdnią. W samochodzie osobowym w pozycji siedzącej za kierownicą znajdowała się jedna osoba poszkodowana, która uskarżała się na ból ręki. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej polegającej na wsparciu psychicznym oraz stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa. Po przybyciu karetki pogotowia osoba poszkodowana  została przekazana zespołowi pogotowia. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód busa i lewy bok samochodu osobowego. Straty oszacowano na 40 tys. zł. Przyczyny   i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 46 minut.

12.06.2017 roku o godzinie 14.00 zastęp z JRG PSP Mława pomagał w otwarciu drzwi do mieszkania w budynku jednorodzinnym przy ul. Warszawskiej w Mławie. W budynku znajdowała się osoba chorująca na schizofrenię paranoidalną, która nie chciał  otworzyć drzwi a potrzebuje interwencji medycznej. Na miejscu był zespół pogotowia oraz patrol policji. Na ich  prośbę zastęp z JRG PSP Mława podjął działania polegające  na otwarciu drzwi wejściowych przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego. Po otwarciu drzwi znajdująca się wewnątrz osoba została zabrana do szpitala. Akcja trwała 26 minut.

12.06.2017 roku o godzinie 14.20 w wyniku prawdopodobnie zwarcia instalacji elektrycznej przy transformatorze doszło do pożaru suchej trawy w miejscowości Budy Mdzewskie gmina Strzegowo. Działania zastępu z  OSP Niedzbórz polegały na podaniu prądu wody na palącą się trawę aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 56 minut.

12.06.2017 roku o godzinie 15.16  w wyniku silnych porywów wiatru doszło do uszkodzenia drzewa, którego konary spadły na drogę krajową nr 7 w miejscowości Dalnia gmina Strzegowo. Połamane konary blokowały dwa pasy jezdni. Działania zastępów z OSP Niedzbórz i Dąbrowa usunięciu zagrożenia przy pomocy piły do cięcia drzewa. Akcja trwała 1 godzinę 8 minut.

12.06.2017 roku o godzinie 16.18 w wyniku silnych porywów wiatru doszło naderwania części pokrycia dachu budynku stodoły w miejscowości Józefowo gmina Strzegowo. Działania zastępów z OSP Strzegowo i Niedzbórz polegały na pomocy właścicielowi w zabezpieczeniu dachu poprzez zamocowanie naderwanych elementów pokrycia dachowego. Akcja trwała  1 godzinę 56 minut.

13.06.2017 roku o godzinie 10.38 zastęp z JRG PSP Mława usuwał plamę oleju z jezdni w Mławie przy ul. Piekiełko. Działania zastępu polegały na neutralizacji plam przy pomocy dyspergentu i podręcznego sprzętu.  Akcja trwała 1 godzinę 28 minut.

14.06.2017 roku o godzinie 12.38 w miejscowości Wieczfnia Kościelna doszło do pożaru instalacji odbioru pyłu trocinowego w zakładzie produkcji mebli. Pożar powstał prawdopodobnie w filtrze pyłowym, zlokalizowanym na zewnątrz obiektu produkcyjnego. Ogień przedostał się na pokrycie dachowe budynku produkcyjnego. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej z budynku ewakuowano 30 pracowników.  W chwili ich dojazdu w budynku nie było nikogo. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Wieczfnia Kościelna i  Dzierzgowo  polegały na podawaniu prądów wody w natarciu do wnętrza filtra. Wykonano otwory rewizyjne w płycie warstwowej na dachu budynku w celu niedopuszczenia do rozprzestrzenienia się pożaru na całą konstrukcję hali. Po wykonaniu otworów podano prąd wody w natarciu na tlące się wypełnienie płyt. W celu lokalizacji pożaru wewnątrz filtra wykonano 4 otwory, którymi wprowadzano prąd wody. Do tych działań użyto piły tarczowej oraz podręcznego sprzętu burzącego. Następnie usunięto z wyciągu nadpalone trociny w celu ich dokładnego przelania i całkowitego ugaszenia pożaru. Pomieszczenie hali produkcyjnej zostało oddymione grawitacyjnie. Dopływ energii elektrycznej został odłączony przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Częściowemu spaleniu uległ dach hali produkcyjnej, uszkodzeniu uległa instalacja do odprowadzania trocin oraz instalacja elektryczna urządzenia. W trakcie działań zalaniu uległy płyty MDF. Straty spowodowane pożarem oszacowano na 12 tys. zł., w tym budynki  2 tys. zł. Akcja trwała 2 godziny 22 minuty.

15.06.2017 roku o godzinie 10.15 w Mławie przy ul. Juliusza Słowackiego doszło do pożaru w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej w budynku występowało duże zadymienie. Jak się okazało zadymienie spowodowane było przypalona potrawą pozostawiona na kuchence gazowej. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na dokładnym przewietrzeniu mieszkania i klatki schodowej. Akcja trwała 15 minut.

15.06.2017 roku o godzinie 18.23 zastępy z JRG PSP Mława pomagały w otwarciu mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Mławie przy ul. Osiedle Książąt Mazowieckich. W mieszkaniu na drugim piętrze znajdowała się starsza osoba, z którą nie było kontaktu. Mieszkanie, w którym się znajdowała zamknięte było od wewnątrz na klucz. Działania zastępów polegały na wejściu do mieszkania przez okno przy użyciu podnośnika hydraulicznego, a następnie otwarciu od środka drzwi wejściowych. Po wejściu do mieszkania policji oraz pogotowia ratunkowego stwierdzono, że na podłodze jednego z pokoi leży właścicielka mieszkania (kobieta lat 79). Zespół pogotowia stwierdził zgon kobiety. Akcja trwała 54 minuty. 

15.06.2017 roku o godzinie 23.06 przy ul. Słonecznej w Konopkach gmina Stupsk w wyniku prawdopodobnie podpalenia doszło do pożaru budynku gospodarczego (pustostanu). W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej dach budynku uległ zawaleniu i opadł na zgromadzone wewnątrz obiektu słomę i siano. Płody rolne również były objęte pożarem. Ściany budynku przewróciły się na zewnątrz. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Stupsk, Konopki, Dąbek i Wyszyny polegały na podawaniu prądów wody w natarciu na płonącą konstrukcję budynku oraz zgromadzone w nim płody rolne. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wyrzucania z budynku słomy i  siana w celu ich dokładnego dogaszenia. Spaleniu uległ całkowicie pustostan drewniany oraz zgromadzone w nim siano i słoma. Straty oszacowano na 3 tys. zł., w tym 2 tys. zł. Akcja trwała 2 godziny 26 minut.

17.06.2017 roku o godzinie 14.21 w Mławie przy ul. Podmiejskiej doszło do pożaru w komorze silnika samochodu osobowego marki Peugeot 407SW. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława wewnątrz pojazdu nikogo nie było. Działania zastępu polegały na podaniu prądu wody na palący się pojazd aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Spaleniu uległ przód pojazdu osobowego. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Akcja trwała 29 minut.

17.06.2017 roku o godzinie 15.22 w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru suchej trawy w rowie w miejscowości Złotowo gmina Szreńsk. Działania zastępu z OSP Szreńsk polegały na podaniu prądu wody w natarciu aż do chwili całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 58 minut.

17.06.2017 roku o godzinie 16.55 zastęp z OSP Szydłowo prowadził działania związane z umieszczeniem bociana w gnieździe na słupie telefonicznym w miejscowości Dębsk gmina Szydłowo. Bocian wypadł z gniazda, w którym znajdowała się matka z drugim młodym bocianem. Działania zastępu polegały na umieszczeniu bociana w gnieździe przy pomocy drabiny. Akcja trwała 35 minut.  

18.06.2017 roku o godzinie 13.48 w miejscowości Niedzbórz gmina  Strzegowo w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru bel siana na przyczepie.  Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Niedzbórz i Strzegowo polegały na podawaniu prądów wody na palące się siano. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozgarniania siana przy pomocy ciągnika rolniczego i dokładnego przelewania wodą. Spaleniu uległo osiem bel siana. Straty oszacowano na 0,6 tys. zł. Akcja trwała 3 godziny 17 minut.

Sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy