Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone od środy działania prewencyjne „Boże Ciało 2017” oraz działania kontrolne, dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. W ciągu długiego weekendu na drogach powiatu mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku  drogowego. Nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierujących.

W piątek, 16.06.2017 r. o godz. 18:00, w centrum Mławy, na ul. Żwirki, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Fiat Ducato. 49- letni Mirosław S., mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu.

W sobotę, tuż przed godz. 20:00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie parol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Golf. Zbigniew S. lat 48, mieszkaniec Rawy Mazowieckiej miał w organizmie ponad 1,60 promila. Nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy na 3 lata.  Postępowania prowadzi KPP w Mławie.

W czasie długiego weekendu policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 431 kierujących. Pomimo nasilonych kontroli wciąż jednak nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę, dlatego apelujemy o sygnały, dotyczące nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe, które są głównymi przyczynami groźnych wypadków oraz stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa, a także używanie fotelików dla najmłodszych pasażerów. Policyjne patrole ruchu drogowego ukarały mandatami 79 kierujących.  Główne przewinienia to nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. 12 kierowców zostało ukaranych mandatami za niestosowanie pasów . Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów. Zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych.

Długi weekend to nie tylko działania kontrolne ale również spotkania profilaktyczno – edukacyjne. Mławscy policjanci obecni byli na pikniku militarnym przy sanktuarium w Ratowie-  czyli Ratowskim Spotkaniu Patriotycznym. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w zabawie „Odblask za rysunek” i porozmawiać z policjantami o ich pracy i bezpieczeństwie podczas wakacji.

W Radzanowie patrol rowerowy  z Posterunku Policji w Szreńsku prowadził  IV Rodzinny Rajd Rowerowy na 26- kilometrowej trasie. Nad bezpieczeństwem czuwali także policjanci ruchu drogowego. Uczestnicy rajdu bezpiecznie dojechali do celu a imprezie przyświecały hasła programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Uczestnicy wyposażeni byli w kamizelki odblaskowe.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy