11 czerwca 2017 r. po godzinie 17.00 nidzicki oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwych rodzicach zajmujących się szóstką małoletnich dzieci. Ponadto 27-latka w stanie wskazującym na upojenie alkoholowe, miała wsiąść za kierownicę auta i pojechać w kierunku Nidzicy.  

Oficer dyżurny jednostki wysłał na miejsce patrol, który na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Litwinki zauważył wskazany w zgłoszeniu samochód marki Fiat Punto. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej auto, za kierownicą którego siedziała mieszkanka gminy Kozłowo.

Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego, który przeprowadził kontrolę drogową. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadała uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo 27-latka złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który zaczął obowiązywać ją od marca br.  i miał trwać do 2020 roku.  

Policjanci pojechali także do mieszkania, gdzie miał być mąż kobiety z dziećmi. Faktycznie w domu pod opieką ojca znajdowało się sześcioro dzieci w wieku od 1 roku do 8 lat. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości opiekuna. 33-latek był pod znacznym wpływem alkoholu, miał ponad 2 promile.

Do czasu wytrzeźwienia ojca i matki dzieci zostały przekazane pod opiekę innemu członkowi rodziny.  

O dalszym losie mieszkańców gminy Kozłowo oraz ich dzieci zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło:

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy