Trwają czynności mławskiej policji w sprawie włamania, do którego doszło w poniedziałek, 29 maja 2017 r. w miejscowości Łomia. Sprawcy działali w ciągu dnia. Weszli do domu wybijając szybę w drzwiach balkonowych.

Do zdarzenia doszło  po godz. 14:00, kiedy właściciele wyjechali z domu na niespełna godzinę. Nieznani sprawcy wybili szybę w drzwiach balkonowych i dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego. Po przeszukaniu pomieszczeń ukradli przechowywane w domu pieniądze, biżuterię oraz portfel z dokumentami. Po powrocie do domu właściciele powiadomili policję, trwają czynności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega – zanim dojdzie do włamania, przestępcy  wykonują dokładne rozpoznanie terenu – a zatem obserwują domowników, zbierają informacje o  ich obyczajach i planie dnia, ewentualnych zabezpieczeniach domu, oceniają  zasobność właścicieli.  Należy zwrócić uwagę na obce pojazdy i osoby na naszej ulicy czy osiedlu. Warto zapytać kogo lub czego te osoby szukają, spisać markę i numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszają,  a następnie przekazać informacje swojemu  dzielnicowemu. Kontakt z dzielnicowym ułatwia aplikacja Moja Komenda, którą można zainstalować na swoim smartfonie. Nie ma stuprocentowo skutecznej metody na złodziei ale najlepszą jest międzysąsiedzka pomoc i reakcja.

Nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego. Policja zapowiada kontrole.

Posterunek policji w Szreńsku prowadzi czynności w sprawie nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna został zatrzymany w Gradzanowie Włościańskim. Policja zapowiada dalsze kontrole na drogach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 maja o godz. 12:15. Interweniujący patrol policji zatrzymał Ireneusza O. lat 61, mieszkańca pow. mławskiego, który kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus, mając w organizmie ponad 1,40 promila alkoholu.

Wczoraj, policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 70 kierujących, działania te dotyczą również  osób kierujących pojazdami rolniczymi. W trakcie kontroli policjanci sprawdzają również stan techniczny pojazdów rolniczych oraz wymagane dokumenty. Policjanci czekają także na zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych kierujących oraz niesprawnych, nieoświetlonych pojazdów rolniczych, poruszających się po drogach. Niestety wciąż wielu rolników bagatelizuje zagrożenie.

Aktualizacja do Drogowy bilans weekendu –  ponad 700 kontroli, ranny rowerzysta i zatrzymani nietrzeźwi kierowcy.

Informacja z dnia 29.05.2017 „W niedzielę, interweniujący patrol policji zatrzymał dwóch mężczyzn, podejrzanych o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło o godz. 11:30 na drodze relacji Grzybowo- Windyki. Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kierującego, który zjechał z drogi do rowu. Chwilę później policjanci zatrzymali nietrzeźwego Zenona S. lat 58, mieszkańca Mławy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,70 promila alkoholu ! Nie potrafił wyjaśnić jak się znalazł w rowie i kto kierował pojazdem. Jak ustalili policjanci jechał z nim także Arkadiusz K. lat  27, mieszkaniec pow. mławskiego, który w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Obaj mężczyźni trafili do mławskiego aresztu, są podejrzewani o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości – prawdopodobnie zmieniali się za kierownicą. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.”

Aktualizacja – w dniu 29 maja, prowadzący czynności policjanci ustalili, że samochodem kierował Arkadiusz K. lat 27. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy na 3 lata.  

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy