25.05.2017 roku o godzinie 12.15 w miejscowości Miączyn Mały gmina Szreńsk doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego trzodę chlewną, który wypadł z drogi i przewrócił się na bok.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd znajdował się w rowie. Samochód przewoził ponad 180 sztuk  trzody chlewnej. Kierowca samochodu znajdował się poza pojazdem pod opieką zespołu pogotowia ratunkowego. Po przebadaniu został zabrany do szpitala. Około 30 zwierząt znajdowało się poza pojazdem na pobliskim polu. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Rochnia, Kowalewo, Szreńsk, Dąbrowa polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na wykonywaniu dostępu do uwięzionych zwierząt znajdujących się wewnątrz naczepy – działania te  polegały na wycinaniu i usuwaniu konstrukcji naczepy przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz piły do cięcia stali i betonu. Na miejsce zdarzenia obecnych było czterech lekarzy weterynarii, z którymi prowadzono ewakuację i segregację zwierząt z jednoczesnym zraszaniem zwierząt wodą ze względu na wysoką temperaturę. W trakcie działań zwierzęta okaleczone i nierokujące na przeżycie były usypiane przez będących na  miejscu  lekarzy weterynarii. Zdrowe zwierzęta w ilości ponad 10o sztuk zostały przeładowane na podstawiony drugi samochód przez właściciela firmy, natomiast  martwe zwierzęta w ilości ponad 70 sztuk  zostały zabrane do utylizacji. Po usunięciu zwierząt z miejsca akcji przystąpiono przez pomoc drogową do usunięcia wraku pojazdu z miejsca zdarzenia. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ całkowicie ciągnik siodłowy i naczep oraz 76 sztuk trzody chlewnej. Straty oszacowano na 280 tys. zł. Uratowano około 106 sztuk świń. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 60 tys. zł. Akcja trwała 7 godzin 4 minuty.

25.05.2017 roku o godzinie 18.00 w miejscowości Stare Kosiny gmina Wiśniewo zastęp z OSP Kowalewo prowadził działania związane z unieszkodliwieniem szerszeni, które zagnieździły się w ziemi (w trawniku przy budynku mieszkalnym). Z uwagi na brak możliwości dotarcia do gniazda działania zastępu polegały na przekopaniu części trawnika i spryskaniu otworów, z których wydostają się owady środkiem owadobójczym. Akcja trwała 1 godzinę 11 minut.

26.05.2017 roku o godzinie 02.26 w Mławie przy ul. Warszawskiej prawdopodobnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru samochodu osobowego marki Nissan Almera. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palący się pojazd aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Spaleniu uległo całkowicie wnętrze pojazdu. Straty oszacowano na 4 tys. zł. Akcja trwała 31 minut.

26.05.2017 roku o godzinie 22.43 w miejscowości Wiśniewo doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym. Pożar został ugaszony przez właściciela przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na dokładnym sprawdzeniu miejsca pożaru. Akcja trwała 27 minut.

27.05.2017 roku o godzinie 14.25 w Szreńsku przy ul. Żuromińskiej prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika przycmentarnego. Działania zastępu z OSP Szreńsk polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy piasku. Akcja trwała 18 minut.

28.05.2017 roku o godzinie 06.01 zastępy z JRG PSP Mława pomagały w otwarciu drzwi do mieszkania na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Bolesława Chrobrego w Mławie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że w mieszkaniu znajduje się kobieta, która nie może go samodzielnie opuścić ponieważ niepełnosprawne dziecko wyrzuciło klucze. Drzwi otwarto przy pomocy wyważarki do drzwi. Akcja trwała 32 minuty.

28.05.2017 roku o godzinie 17.40 na stacji paliw w Uniszkach Zawadzkich gmina Wieczfnia Kościelna doszło do wycieku oleju napędowego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na usunięciu wycieku przy użyciu sorbentu oraz na sprawdzeniu stanu odcinka drogi krajowej nr 7. Akcja trwała 39 minut.

28.05.2017 roku o godzinie 18.22 w miejscowości Gradzanowo Włościańskie gmina  Radzanów miejscowy zastęp usuwał rój pszczół, który zagnieździł się na gałęzi świerku na prywatnej posesji. Działania zastępu polegały na dostaniu się przy pomocy drabiny w miejsce gdzie znajdował się rój i zebraniu owadów do worka. W drodze powrotnej pszczoły pozostawiono w lesie. Akcja trwała 48 minut.

Sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy