Mławscy policjanci podsumowali prowadzone od niedzieli  działania Alkohol i narkotyki oraz weekendowe kontrole. Wynik to 768 sprawdzeń stanu trzeźwości, policjanci wykorzystywali również testy narkotykowe. Na drogach naszego powiatu zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

Nie zabrakło również kierowców, niestosujących się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci ukarali mandatami 49 kierujących. Główne przewinienia to już tradycyjnie nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Mandatem ukarany został także rowerzysta, który jadąc ul. Kościuszki w Mławie, uderzył w zaparkowany samochód marki BMW. 23- letni rowerzysta był trzeźwy,  z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 16:55.

W niedzielę, interweniujący patrol policji zatrzymał dwóch mężczyzn, podejrzanych o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło o godz. 11:30 na drodze relacji Grzybowo- Windyki. Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kierującego, który zjechał z drogi do rowu. Chwilę później policjanci zatrzymali nietrzeźwego Zenona S. lat 58, mieszkańca Mławy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,70 promila alkoholu ! Nie potrafił wyjaśnić jak się znalazł w rowie i kto kierował pojazdem. Jak ustalili policjanci jechał z nim także Arkadiusz K. lat  27, mieszkaniec pow. mławskiego, który w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Obaj mężczyźni trafili do mławskiego aresztu, są podejrzewani o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości – prawdopodobnie zmieniali się za kierownicą. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W poniedziałek, tuż przed 4 rano w miejscowości Wojnówka, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem dostawczym marki VW LT. Grzegorz B. lat 25, mieszkaniec pow. działdowskiego miał w  organizmie ponad 3 promile alkoholu ! Trwają czynności policji.

Ciężko ranny rowerzysta. Trwają czynności policji.

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie 56- letniego rowerzysty, który doznał ciężkich obrażeń głowy. Leżącego na drodze, nieprzytomnego mężczyznę, odnalazł przypadkowy świadek.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, ok. godz. 13:00 w miejscowości Kulany. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna wyjechał z domu ok. godz. 12:00. Godzinę później został odnaleziony na drodze,  przy rannym leżał nieuszkodzony rower. 56- letni mieszkaniec pow. mławskiego, w ciężkim stanie  został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

Inne zdarzenia:

26/27.05.2017 r., Mława ul. Okrężna, nn sprawcy po wybiciu szyby i wyważeniu kraty w oknie, włamali się do sklepu spożywczego, z którego ukradli pieniądze, papierosy oraz napoje energetyczne. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

–  28.05.2017 r., ok. godz. 2:00, Modła, nn sprawca wybił szybę z samochodzie marki Skoda Octavia i ukradł pozostawiony w schowku portfel z pieniędzmi i dokumentami.  Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Źródło:UMM

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy