Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 16.05.2017 r.  o godz. 1:40 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pepłówek. W zdarzeniu uczestniczyły 4 samochody. 3 osoby zostały ranne.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Passat, 56-letni mieszkaniec pow. nowodworskiego,  jadąc w kierunku Warszawy, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym  samochodem dostawczym marki Iveco a następnie z dwoma dostawczymi pojazdami marki Renault Master i Peugeot Boxer. Iveco kierował 60- letni mieszkaniec Krakowa, renault master jechał 42-letni mieszkaniec Wołomina a dostawczym peugeot kierował 29- letni mieszkaniec pow. węgrowskiego. W wyniku wypadku ranny został kierowca passata, jadąca z nim 54- letnia pasażerka oraz kierujący renault. Ranne osoby zostały przewiezione do szpitala w Mławie. Kierowca renault master po badaniach i udzieleniu mu pomocy został zwolniony ze szpitala. Wszyscy kierujący  byli trzeźwi. Prawdopodobną przyczyna wypadku mogło być zaśnięcie kierującego passatem.

peplowek2

Policja apeluje o ostrożność na drodze  – to, że wystarczy chwila nieuwagi , by doszło do nieodwracalnej tragedii, to nie slogan a fakt. Zmęczenie, zaśnięcie za kierownicą , nadmierna prędkość, chwila brawury, nieprawidłowe wyprzedzanie,  rozmowa przez telefon komórkowy, ustawianie nawigacji, pisanie wiadomości sms w trakcie jazdy– to przykłady sytuacji, które mogą doprowadzić  do tragedii na drodze. Prowadząc auto kierowca powinien być wypoczęty, skoncentrowany i ostrożny. Zbytnia pewność siebie za kierownicą, lekceważenie zmęczenia lub złego samopoczucia to ryzykowne sytuacje. Warto o tym pamiętać, kiedy wyruszamy w drogę – by była ona bezpieczna.

peplowek1

peplowek

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy