12.05.2017 r. około godz. 6:30 koło miejscowości Kamionki gm. Kozłowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Daewoo Tico na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze, a następnie kilkukrotnie dachował.

Kierowca chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednakże przeszkodzili mu w tym świadkowie, którzy nie pozwolili mu wyjść z pojazdu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Wstępne badanie na stan trzeźwości wykazało, że 47-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 roku. Poszkodowanego kierowcę przewieziono do szpitala w Działdowie, gdzie został na obserwacji. Mieszkaniec gm. Kozłowo będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji, oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.  Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

tico

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy