11 maja 2017 r., w sali OSP, w Wieczfni Kościelnej odbyła się debata gminna poświęcona bezpieczeństwu. W spotkaniu wzięło udział ponad 90 mieszkańców. Debata zainaugurowała V cykl konsultacji społecznych na terenie pow. mławskiego.   Hasło tegorocznych debat brzmi : POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW.
Na debacie, zorganizowanej przez załogę posterunku policji w Wieczfni Kościelnej oraz KPP w Mławie, obecni byli wójtowie gm. Wieczfnia Kościelna i Dzierzgowo – Jan Warceki oraz Rafał Kuciński, Kierownik oddziału KRUS w Mławie Michał Pol, przedstawiciele lokalnego samorządu  oraz Komendant Powiatowy Policji w Mławie mł. insp. Artur Ryfiński wraz z zastępcą nadkom. Krzysztofem Hincmanem.

wiecz1
Podczas debaty zwrócono szczególną uwagę na zacieśnianie współpracy mieszkańców z policją, wspólne diagnozowanie problemów związanych z bezpieczeństwem oraz przedstawienie nowych, ważnych narzędzi współpracy jakimi są: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Prezentację dotyczącą tych zagadnień przedstawił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman.

Debata gminna była także początkiem nowej, lokalnej kampanii profilaktycznej, adresowanej do rolników pn. „Bezpieczny rolnik”. Autorem i koordynatorem akcji jest dzielnicowy z posterunku w Wieczfni Kościelnej asp. Tomasz Karpiński. Program, po przeprowadzeniu wersji pilotażowej na terenie sołectw gminy Wieczfnia K., ma szansę zostać wprowadzony na teren pozostałych gmin pow. mławskiego. Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców wsi – głównie podczas prac rolnych oraz w ruchu drogowym. Na potrzeby programu opracowano specjalną ulotkę informacyjną. W ramach programu planowany jest cykl szkoleń. Kampania prowadzona jest dzięki współpracy z Wójtem  Gminy Wieczfnia Kościelna oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  Oddział w Mławie. Podczas spotkania dzielnicowy  Tomasz Karpiński oraz Michał Pol kierownik KRUS oddział w Mławie, przedstawili główne przyczyny niebezpiecznych zdarzeń z udziałem  rolników.

Podczas rozmowy z mieszkańcami, wypracowano także  wnioski dotyczące poprawy bezpieczeństwa, których stopień realizacji będzie tematem kolejnej – tym razem ewaluacyjnej debaty w Wieczfni Kościelnej.

WNIOSEK 1 – Przeprowadzenie odpowiednio zaplanowanej wycinki drzew, które zagrażają bezpieczeństwu na odcinku drogi Załęże – Wieczfnia Kościelna.  
WNIOSEK 2 – Zwiększenie nadzoru ruchu drogowego w m. Kuklin, w związku z kierowcami,  przekraczającymi dozwoloną prędkość.
WNIOSEK 3 – Zwiększenie nadzoru ruchu drogowego na odcinku drogi Windyki – Mława, głównie w sobotę i niedzielę wieczorem, w związku z niebezpiecznie jeżdżącymi samochodami ciężarowymi.
WNIOSEK 4 – Przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci, które mogą same uczestniczyć w ruchu drogowym  ( powyżej lat 7) oraz przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy