02.05.2017 roku o godzinie 10.31 w miejscowości Budy Sułkowskie gmina Strzegowo w wyniku silnych wiatrów doszło do nadłamania gałęzi drzew wzdłuż drogi gminnej, które zagrażały poruszającym się pojazdom oraz pobliskiemu przystankowi. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Niedzbórz polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zagrożenia przy pomocy pilarki spalinowej do drzewa z podnośnika hydraulicznego. Akcja trwała 2 godziny 42 minuty.

02.05.2017 roku o godzinie 11.20 w Mławie przy ul. Henryka Pogorzelskiego w wyniku prawdopodobnie zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru na strychu budynku mieszkalnego jednorodzinnego. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej w budynku nie było żadnych osób. Mieszkańcy opuścili budynek przed przyjazdem zastępów straży Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Kowalewo polegały na podaniu prądów wody do wnętrza budynku, odcięciu dopływu prądu i gazu do budynku. Pożarem objęte były zgromadzone stare nieużytkowane przedmioty takie jak: szafki, ubrania i kartony. Pożar rozprzestrzenił się także na podbitkę z desek oraz elementy drewnianej więźby dachowej. Podano prąd wody na palące się elementy. W budynku panowało duże zadymienie. Do oddymienia pomieszczeń użyto wentylatora osiowego. Po zlokalizowaniu pożaru oraz wstępnym oddymieniu przystąpiono do dogaszania spalonych przedmiotów. Jednocześnie prowadzono czynności związane z dogaszeniem więźby dachowej. W tym celu usunięto nadpalone elementy więźby i drewnianej podbitki przy pomocy sprzętu burzącego. W wyniku pożaru spaleniu uległy stare meble, częściowo podbitka, nadpaleniu uległa więźba dachowa. Straty oszacowano na  15 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku wraz z wyposażeniem. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 500 tys. zł. Akcja trwała 3 godziny 39 minut.

02.05.2017 roku o godzinie 15.20 w miejscowości Podkrajewo gmina Wiśniewo doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Podkrajewo i Kowalewo polegały na podaniu prądu wody do wnętrza pomieszczenia aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenia poddasza. Prawdopodobną przyczyną pożaru była iskra z przewodu kominowego. W wyniku pożaru nadpaleniu uległo ok. 2 m2 więźby dachowej. Straty oszacowano na 0,5 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku wraz z wyposażeniem. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 200 tys. zł. Akcja trwała 55 minut.

04.05.2017 roku o godzinie 19.08 w miejscowości Stare Kosiny gmina Wiśniewo prawdopodobnie w wyniku nieszczelności przewodu kominowego doszło do zadymienia na klatce schodowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Kowalewo polegały na dokonaniu pomiarów stężeń tlenku węgla oraz ustaleniu źródła zadymienia. Przeprowadzone pomiary nie wykazały obecności tlenku węgla. Następnie sprawdzono wszystkie mieszkania budynku oraz przewietrzono klatkę schodową. Akcja trwała 1 godzinę 15 minut.

05.05.2017 roku o godzinie 06.40 w miejscowości Dzierzgowo doszło do pożaru bocianiego gniazda (niezasiedlonego) na budynku gospodarczym. Działania zastępu z OSP Dzierzgowo polegały na usunięciu gniazda oraz jego ugaszeniu. Akcja trwała 1 godzinę 24 minuty. 

05.05.2017 roku o godzinie 15.34 w miejscowości Kuklin gmina Wieczfnia Kościelna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z drogą w kierunku Kuklina doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Opel Insygnia i autobusu marki Vanttol. Autobusem podróżowały dwie osoby a samochodem osobowym jedna. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej wszyscy uczestniczący w zdarzeniu znajdowali się poza pojazdami. Dwie osoby jadące autobusem nie zgłaszały żadnych dolegliwości a kierowca samochodu osobowego po zbadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego pozostał na miejscu zdarzenia. Autobus znajdował się na bocznej drodze natomiast samochód osobowy na poboczu i częściowo na pasie ruchu drogi krajowej. Działania zastępu z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Straty oszacowano na około 30 tys. zł. Akcja trwała 58 minut.

05.05.2017 roku o godzinie 17.00 w przy ul. Akacjowej w Szydłowie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania ulicy co spowodowało duże utrudnienie dla pieszych oraz pojazdów. Działania zastępu z OSP Szydłowo polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 59 minut.

06.05.2017 roku o godzinie 06.22 w Mławie przy ul. Wójtostwo prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru gałęzi na terenie ogródków działkowych. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na  podaniu prądu wody w natarciu aż do całkowitego ugaszenia pożaru.  Akcja trwała 30 minut.

06.05.2017 roku o godzinie 11.04 przy ul. Wyzwolenia w Strzegowie miejscowy zastęp OSP wydobywał uwięzionego w kantorze młyńskim bobra. Działania zastępu polegały na dostaniu się do wnętrza obiektu przy pomocy drabiny przystawnej. Następnie bobra schwytano do dostarczonej przez jednego z mieszkańców klatki, następnie został wypuszczony na wolność. Akcja trwała 28 minut.

06.05.2017 roku o godzinie 16.10 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru suchej trawy wzdłuż szlaku wąskotorowego w Mławie przy ul. Brackiej. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palącą się trawę aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 34 minuty.

07.05.2017 roku o godzinie 22.36 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Modła gmina Wiśniewo doszło rozszczelnienia zbiornika paliwa w wozie kempingowym. Ze zbiornika wyciekał olej napędowy. Prawdopodobnie jego mocowanie przerdzewiało wskutek starości. Zbiornik częściowo oderwał się od pojazdu i uderzył o jezdnię. Wyciek był niewielki – wypływały jedynie pojedyncze krople. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na uszczelnieniu zbiornika kawałkiem materiału oraz jego demontażu. Element ten został przekazany kierowcy. Następnie pojazd został zepchnięty na pobliską posesję, której właściciel świadczy usługi w zakresie pomocy drogowej. Zniszczeniu uległ zbiornik paliwa samochodu kempingowego. Straty oszacowano na 0,1 tys. zł. Akcja trwała 34 minuty.   

Sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy