Policjanci prewencji z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem osobowego opla. Samochód dachował w mieście za rondem na ulicy Olsztyńskiej. Na miejscu policjanci ujawnili, że kierujący autem był nietrzeźwy. Młodzieniec nie miał również prawa jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

8 maja 2017 r. w nocy w Działdowie samochód marki Opel Astra dachował na pasie zieleni w okolicach ronda. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol prewencji zastał rozbite auto oraz dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że są to mieszkańcy Mławy, którzy chwilę wcześniej podróżowali tym autem. Policjanci ustalili, że mężczyźni jechali samochodem do Działdowa od strony miejscowości Komorniki. Wówczas, na rondzie przy ulicy Olsztyńskiej i Nidzickiej, kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował na pasie zieleni.

Obaj uczestnicy zdarzenia byli nietrzeźwi i mieli po blisko promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że siedzący, w chwili zdarzenia za kierownicą opla 19-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierujący autem odpowie za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Do tego, sprawca przestępstwa, musi liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy