8 maja 2017 r. o godz. 4:50, na mławskiej obwodnicy drogi krajowej nr 7 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, z udziałem samochodu ciężarowego, który uderzył w drzewo.  Kierowca tira wysiał z rozbitej kabiny o własnych siłach. Służby ratunkowe powiadomił przypadkowy świadek.

Jak wynika z ustaleń, kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą, 33- letni mieszkaniec pow. częstochowskiego, jadąc obwodnicą drogi krajowej nr 7 w kierunku Gdańska, zjechał  na prawe pobocze a następnie do rowu i uderzył w drzewo. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia mogło być zaśnięcie za kierownicą. Mężczyzna  opuścił rozbitą kabinę o własnych siłach. Służby ratunkowe powiadomił przejeżdżający tamtędy, przypadkowy świadek. Kierowca tira był trzeźwy. Pomimo rozbitej kabiny, nic mu się nie stało. Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej związane były z usunięciem pojazdu ciężarowego z rowu.

tir

Kradzież na terenie kolei wąskotorowej.

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, do której doszło w nocy z 5 na 6 maja, na terenie kolei wąskotorowej. Nieznani sprawcy ukradli m.in. różnego rodzaju narzędzia, przechowywane w niezabezpieczonej wagonowni.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznani sprawcy weszli do pomieszczenia wagonowni i ukradli przechowywane wewnątrz narzędzia, w tym m.in. wykaszarkę spalinową,  wiertarko- wkrętarkę, klucze nasadowe, podnośniki oraz kilkadziesiąt litrów farby. Sprawcy weszli do wagonowni przez niezabezpieczone drzwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

tir1

Ruszył sezon motocyklowy – policja apeluje o ostrożność na drodze

Każdego roku na naszych drogach dochodzi do groźnych zdarzeń z udziałem motocyklistów. Dlatego wraz z rozpoczęciem nowego sezonu policja  apeluje o ostrożność do miłośników tych jednośladów oraz kierowców samochodów. Nad bezpieczeństwem czuwają także policyjni motocykliści, którzy ruszyli już w patrol.

Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy – są to doświadczeni i rozsądni kierowcy, świadomi zagrożeń. Niestety zdarzają się tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania bezpieczeństwa własnego i innych na drodze.
Motocyklistów nazywa się niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a to dlatego ,że ich pojazd nie posiada ani pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem, zwykle kończy się tragicznie. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności, przejeżdżanie na czerwonym świetle, wciskanie się między samochody, a w końcu zwykłe popisy.

tir2
Motocyklisto  pamiętaj, że drogi publiczne to nie  tor wyścigowy! Pomyśl o innych kierowcach i ich rodzinach:
– przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości !
– nie wymuszaj pierwszeństwa;
– wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców;
– zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej;
widoczny na drodze.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Ze swej strony policjanci, których zadaniem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach, także tym, którzy kierują motocyklami będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia.

Motocyklisto – zaginanie tablic rejestracyjnych jest ZABRONIONE! Motocykle są wyposażone tylko w jedno miejsce na tablice rejestracyjną, którą umieszcza się z tyłu pojazdu. Fakt ten powoduje, że częstym zjawiskiem jest zaginanie tablic rejestracyjnych, a jest to oczywiście niezgodne z prawem.
Ustawa Prawo o ruchu drogowym, w art. 60 ust. 1 pkt 2 i 3, zabrania:
– zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne
– ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic. 
Naruszenie przez kierującego zakazu zakrywania tablic rejestracyjnych poprzez np. ich zagięcie czy odgięcie, a przez to niewidoczne, stanowi wykroczenie z art. 97 kw w związku z art. 60 ust. 1 pkt 2 Kodeksu Drogowego.

Motocyklisto pamiętaj, że kierowca samochodu zobaczy Cię w porę – jeśli dasz mu na to szansę! Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania, zwolnij, pomyśl zanim staniesz się kolejnym, numerem w policyjnych statystykach wypadków! Jaskrawe kolory strojów, elementy odblaskowe i włączone światła to większa szansa na dostrzeżenie motocyklisty!

Kierowco samochodu  pamiętaj, że sezon motocyklowy i rowerowy w pełni, bądź zatem życzliwy i wyrozumiały dla kierujących jednośladami. Zmieniając kierunek lub tor jazdy odpowiednio wcześniej sygnalizuj manewr i upewnij się, że nie zajedziesz drogi motocykliście lub rowerzyście! Przy wyprzedzaniu jednośladu zachowaj bezpieczny odstęp!

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy