Podopieczni Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej – Gabrysia Goschorska, Patryk Bedra, Aleksandra Laskowska i Oliwia Młodzianowska – znakomicie zaprezentowali się 22 kwietnia 2017 r. podczas dwóch ważnych imprez sportowych: XXII Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana w Gdyni oraz Orlen Warsaw Games.

Gdyński festiwal ma rangę nieoficjalnych mistrzostw Polski dzieci młodszych U12 (10-11 lat) i dzieci starszych U14 (12-13 lat). W tej drugiej kategorii, z wynikiem 2,30 m, II miejsce zajęła 13-letnia mławianka Gabrysia Goschorska – uczennica I klasy Gimnazjum nr 2 w Mławie, podopieczna trenerów Edwarda Szymczaka i Adama Szymańskiego. – Jej konkurs był bardzo silnie obsadzony; uczestniczyło 16 utalentowanych dziewcząt, z wszystkich klubów sportowych w Polsce, które prowadzą „tyczkarskie grupy szkoleniowe” – relacjonuje prezes Akademii/Klubu Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława Janusz S. Żbikowski.

Na stołecznym Orlen Warsaw Games znakomicie się spisał 12-letni Patryk Bedra, reprezentujący województwo mazowieckie w biegu na 60 m i sztafecie 8×200 m. – W swoim biegu indywidualnym uzyskał wynik 8,42, który od soboty jest nowym rekordem Akademii/Klubu MAL-MKLA Mława na tym dystansie w kategorii wiekowej U12 – informuje Janusz S. Żbikowski. Patryk na co dzień ćwiczy w grupie szkoleniowej instruktora Krzysztofa Koziatka.

Zadowolone z występu w stolicy są też z pewnością 12-letnia Aleksandra Laskowska ze Szkoły Podstawowej w Turzy Małej (podopieczna Justyny Zembrzuskiej) i 11-letnia Oliwia Młodzianowska ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie (podopieczna Krzysztofa Koziatka). Obie wygrały swoje biegi na dystansie 500 m (w czterech seriach startowało w sumie 160 dziewcząt).

Mławę i powiat mławski reprezentowało podczas Orlen Warsaw Games 35 młodych sportowców – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

lekkoatletyka

Źródło:UMM

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy