Zbliża się kolejna edycji akcji „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH”, która rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 15 sierpnia 2017 r., a jej celem jak co roku będzie rozdawanie butelek wody osobom bezdomnym, których w czasie lata i upalnych temperatur napotkają wolontariusze Grupy Zalewski w czasie dziennych i nocnych patroli. Jak co roku akcją objęte zostaną dwa miasta Mława i Działdowo. W 2016 roku rozdano bezdomnym lub zostawiono w miejscach ich koczowania ponad 79 butelek z zimną wodą.

Grupa Zalewski cały czas informuje, że nie tylko mróz,ale także wysokie dodatnie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych, gdyż szczególnie w tych dniach człowiek koczujący na ulicy narażony jest na własną bezsilność i wyczerpanie.

Od 5 maja do 5 czerwca prowadzona będzie zbiórka butelek wody , a także kostek mydła, mydła w płynie, jednorazowych maszynek do golenia oraz ręczników. 

Wraz z akcją „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH” Grupa Zalewski zamierza uruchomić przenośną kabinę z prysznicem, która wraz z patrolem docierać będzie w miejsca koczowania osób bezdomnych i zapewni ludziom bez dachu nad głową możliwość zadbania o czystość. Całość projektu przenośnej patrolowej kabiny prysznicowej zostanie sfinansowana przez Grupę Zalewski ze środków prywatnych.

Mieszkańcy Mławy, Działdowa oraz okolic mogę wesprzeć akcję „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH” poprzez dostarczenie wody gazowanej i niegazowanej i wyżej wymienionych środków higieny osobistej do biura Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie ul. Spichrzowa 2 (nad sklepem Nastolatek) wcześniej kontaktując się z patrolem pod numerem tel. 690 130 139. Grupa Zalewski dziękuje z góry za okazane wsparcie i pomoc.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy