W 2016 roku I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Mławie nawiązało współpracę z Paul-Pfinzing-Gymnasium w Hersbruck. Przedsięwzięcie jest wspierane finansowo przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

Współpraca między szkołami i wymiana młodzieży ma na celu poznanie kultury kraju sąsiada, nawiązanie nowych znajomości, przyjaźni, zdobycie kompetencji językowych i społecznych. To więcej niż atrakcyjna wycieczka do innego kraju. To spotkanie z z ludźmi, rówieśnikami i zdobywanie nowych doświadczeń. W dniach 7-12 kwietnia 2017 r. uczniowie ze szkoły partnerskiej przybyli z rewizytą do Mławy wraz z dwojgiem opiekunów.

Tematyka projektu dotyczyła wspólnej, polsko-niemieckiej historii, zagadnień II wojny światowej oraz miasta Mławy jako miasta pogranicza mazowiecko-pruskiego.

Odbyły się spotkania integracyjne, wieczór polsko-niemiecki oraz spotkanie u Burmistrza Miasta Mława. Burmistrz przywitał młodzież wraz z opiekunami w swoim gabinecie, opowiedział kilka ciekawostek zwiazanych z rozwojem naszego miasta. Na sali slubów wyświetlona została prezentacja o mieście, młodzież chętnie słuchała informacji o historii Mławy, kulturze, sporcie, o mławskich firmach. Prof.  dr hab. Leszek Zygner opowiedział o historii Mławy, jako miasta przygranicznego mazowiecko – pruskiego.

Uczniowie odwiedzili również m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

nie2

Źródło:UMM

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy