W dniach 11-12 marca 2017 w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polskiego Towarzystwa Tanecznego młodzieży i dorosłych klas A, B, C w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. To prestiżowa impreza odbywająca się raz w roku i skupiająca najlepsze pary taneczne z całej Polski, a rywalizujące w trzech najwyższych klasach tanecznych: A, B i C.

Mławskie Centrum Tańca w mistrzowskiej klasie A reprezentowali debiutujący w niej Szymon Zakrzewski i Julia Giesek. W tańcach standardowych uplasowali się na 21 miejscu, natomiast w tańcach latynoamerykańskich na 25 miejscu na 50 startujących w mistrzowskiej klasie par. To był całkiem udany debiut, niestety ostatni tegoroczny start Szymona i Julii, którzy teraz będą starannie przygotowywać się do egzaminu maturalnego.

W tańcach latynoamerykańskich w klasie C startowali: Jakub Waśniewski i Patrycja Szumacher zajmując 28 miejsce. Sporą niespodziankę natomiast sprawili w tańcach standardowych Artur Szumacher i Katarzyna Welenc, którzy stanęli tuż za miejscami medalowymi. Zajęli oni 4 miejsce na 25 par w klasie C i tylko jednego miejsca zabrakło by zostali przeklasyfikowani do klasy B.

Poza parami startującymi w turnieju mistrzowskim nasz klub reprezentowały też trzy pary dziecięce startujące w klasie Brąz. W kategorii do 9 lat spośród 12 startujących par nasi tancerze okazali się najlepsi i zostali zakwalifikowani do finału A zajmując pierwsze miejsca. Najlepszymi w tej klasie okazali się: Marcel Chrząszczewski i Wiktoria Gorzechowska, Szymon Krystkiewicz i Patrycja Rogowska oraz Stanisław Piłkowski i Natalia Piłkowska. Mamy nadzieję, że za kilka lat będziemy mieli godnych następców Szymona Zakrzewskiego i Julii Giesek, którzy dla Mławy zdobyli najwięcej tanecznych laurów.

taniec1

Bartłomiej Szarżanowicz

Mławskie Centrum Tańca

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy