Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranna został 71- letnia seniorka, mieszkanka pow. mławskiego. Kobieta weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Policja apeluje do pieszych o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 29.01.2017 r., kilka minut po godz. 17:00 w miejscowości Niegocin. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, seniorka weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający z lewej strony samochód marki Nissan Note. Pojazdem  kierował 51- letni mieszkaniec pow. mławskiego, był trzeźwy. W wyniku potrącenia, piesza ze złamaniami nogi i żeber została przewieziona do szpitala w Mławie. Od kobiety pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje do pieszych o zachowanie ostrożności na drodze. Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci ujawnili ponad 20 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Było to m.in. przechodzenie przez jezdnie w miejscy niedozwolonym, nagłe wtargnięcie , nieużywanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Policja przypomina – pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem, gdy znajduje się na  przejściu dla pieszych, a nie przed przejściem. Wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd jest wykroczeniem drogowym. Nie warto ryzykować, wymuszając nagłe zatrzymanie się kierującego. Wypadki z udziałem pieszych to zdarzenia, które najczęściej kończą się tragedią. Przyczynami tych zdarzeń może być  błąd kierowcy, ale także roztargnienie, zamyślenie, brak ostrożności i koncentracji pieszego, zajętego np. rozmową przez telefon, przeglądaniem Internetu czy odpisywaniem wiadomości sms. Brak ostrożności w ruchu drogowych może doprowadzić do nieodwracalnej w skutkach tragedii – warto o tym rozmawiać z bliskimi i przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

unnamed-(1)

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy