Rok 2016 przejdzie do historii Klubu Sportowego Mławskie Centrum Tańca jako bardzo dobry. Poza wieloma małymi sukcesami wszystkich par, które rywalizowały w różnych kategoriach wiekowych i klasach na imprezach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, niewątpliwie dla Szymona Zakrzewskiego i Julii Giesek rok ten był najlepszy w ich dotychczasowej karierze.

Zdobycie najwyższej klasy krajowej A (klasa mistrzowska) w tańcach latynoamerykańskich na Mistrzostwach Klasy B w marcu, póżniej finałowe miejsce na Pucharze Klasy B w tańcach standardowych w maju oraz bardzo dobre lokaty w Mistrzostwach Polski PTT młodzieży w tańcach latynoamerykańskich i 10 tańcach na jesieni tego roku zostało zwieńczone w sobotę, 9 grudnia w Krakowie.

Podczas kultowego już 43 turnieju o Puchar Mariana Wieczystego – twórcy tańca towarzyskiego w Polsce – wystartowało w klasie B i tańcach standardowych około 50 par z całej Polski. Po długich eliminacjach trwających od wczesnych godzin porannych wyłoniono oddzielnie w każdym tańcu, zgodnie z formułą turnieju, liczące od 6 do 8 par finały. Szymon i Julia znaleźli się w finałach trzech tańców: walcu angielskim, tangu i quickstepie, w pozostałych tańcach zakończyli rywalizację zaraz za finałami – na 7 miejscu.Po podsumowaniu wszystkich lokat okazało się, że to wystarczyło na zajęcie 5 miejsca w klasyfikacji generalnej i tym samym zdobycie mistrzowskiej klasy A w tańcach standardowych.

Szymon i Julia to druga para z Mławy, która zdobyła klasę A w tańcach latynoamerykańskich (pierwsi byli Rafał Pryk i Ewelina Gralewicz), i pierwsza para, która dokonała tego w tańcach standardowych. Są również jedyną parą, która dokonała tego w obydwu stylach tanecznych, co niewątpliwie jest wielkim osiągnięciem. Przed nimi matura, ale zanim to nastąpi, z pewnością będą godnie reprezentować nasz klub i Mławę na Mistrzostwach Klasy A w tańcach standardowych i latynoamerykańskich w marcu 2017 roku w Ostródzie, walcząc o zdobycie międzynarodowej klasy S. 

szar

Źródło: Bartłomiej Szarżanowicz, KS Mławskie Centrum Tańca

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy