9 grudnia 2016 r. w ramach akcji „KOCZUJĘ-NIE PYTAJ! POMÓŻ MI PRZETRWAĆ ZIMĘ”, odbyło się spotkanie zorganizowane przez Grupę Zalewski na którym poruszona została sytuacja ludzi bezdomnych szczególnie tych, którzy wybierają życie na ulicy od pobytu w ośrodku dla bezdomnych. Poruszany był temat zamknięcia łaźni miejskiej, która mieściła się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie i odebrania tej formy pomocy dla osób bez dachu nad głową.

Organizatorzy zaprosili Radnych Rady Miasta Mława, dziennikarzy lokalnych oraz przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie, a same spotkanie odbyło się w dawnym magazynie na ul. Dzierzgowskiej gdzie nie ma prądu i ogrzewania. Miejsce spotkania celowo zostało wybrane przez Grupę Zalewski żeby o problemie osób bezdomnych nie rozmawiać w ciepłych i ogrzewanych pomieszczeniach jak odbywa się to w Urzędzie Miasta Mława, ale w miejscu choć trochę przypominającym pustostany, w których do tej pory żyją bezdomni w Mławie. Na spotkaniu obecni byli dziennikarze, ale niestety spotkanie nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem wśród Radnych Rady Miejskiej, gdyż obecny był tylko pan Henryk Kacprzak i nie było niestety przedstawiciela Sanepidu, który jest zawsze obecny w gronie specjalistów obradujących o problemie osób bezdomnych w Urzędzie Miasta. Zabrakło więc możliwości skierowania pytań do przedstawiciela Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odnośnie sposobów dbania o higienę przez osoby bezdomne, które nie mają dostępu do wody, gdyż Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zlikwidował łaźnię miejską.

Naczelnik Grupy Zalewski jako mieszkaniec Mławy zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o pomoc i interwencje w sprawie likwidacji formy pomocy dla bezdomnych jaką była łaźnia, a Rzecznik skierował swoją prośbę i informacje o zajęcie stanowiska przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Grupa Zalewski ma nadzieję, że pani dyrektor Dorota Kaczorek-Magdalińska udzieli tej samej odpowiedzi Rzecznikowi Praw Obywatelskich jakiej udzieliła na sesji Rady Miasta Mława, że przywrócenie łaźni jest stwarzaniem warunków do życia ludzi na ulicy.

No cóż w ramach przedświątecznych życzeń po raz kolejny dedykujemy urzędnikom znaną już im piosenkę za ich „sprawne” rozwiązywanie problemów w mieście.

gzp2

Źródło:GZP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy