Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwie piesze. Do wypadku doszło we wtorek 25.października 2016 r. o 12:30 na przejściu dla pieszych  w centrum Mławy.

Jak wynika z ustaleń, kierujący samochodem marki Hyundai Santa Fe, 57-letni mieszkaniec Mławy, jadąc ulicą 3 Maja w kierunku Starego Rynku, potrącił znajdujące się na przejściu dwie kobiety, 26-letnią mławiankę oraz 47-letnią mieszkankę pow. mławskiego. Kobiety zostały przewiezione do szpitala w Mławie, doznały ogólnych potłuczeń ciała. 26- letnia  mławianka, z uwagi na ciążę,  pozostała w szpitalu na obserwacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policja ostrzega – kierując samochodem , podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność, chwila roztargnienia może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem. Bezpieczeństwu na drodze nie sprzyjają także warunki pogodowe tj. opady deszczu, mgła, szybko zapadający zmierzch. W takich okolicznościach powinniśmy maksymalnie skupić swoją uwagę na drodze. Zasada ostrożności dotyczy także pieszych – zanim wejdziemy na przejście warto upewnić się czy kierowca nas widzi i nie wymusimy na nim gwałtownego, niebezpiecznego hamowania. Warto także nosić na wierzchniej odzieży, torbie lub plecaku elementy odblaskowe – także w mieście.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy