W sobotę 20 sierpnia 2016 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Wyszynach Kościelnych odbył się XVI turniej streetball’owy o Puchar Wójta Gminy Stupsk. Do turnieju zgłosiło się dziesięć drużyn (z Wyszyn, Mławy, Działdowa, Nidzicy i Przasnysza).

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po pięć drużyn w każdej.  Faworyta turnieju nie było bowiem drużyny Wuja Squad (Działdowo), Splash Brothers (Mława, poprzedni mistrzowie) a także WML Squad (Mława) walczyli jak równy z równym. Wymienione drużyny wyszły z grupy a dołączyli do nich zawodnicy z Nidzicy- Mejdej Boyz.

Zobacz fotorelację

Po rozegraniu fazy grupowej przyszedł czas na konkurs rzutów za trzy punkty. Zgłosiło się 26 zawodników. Walczyli oni po 13 w dwóch grupach. W finale znaleźli się: Łukasz Zakrzewski, Artur Czerwiński, Przemysław Tyszka oraz Mateusz Lewandowski. Łukasz Zakrzewski nie pozostawił szans pozostałym zawodnikom i zdecydowanie wygrał (4/5 prób). Do rozstrzygnięcia drugiego miejsca potrzebna była dogrywka a wygrał ją Przemysław Tyszka, trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Lewandowskiemu. Fazę medalową poprzedziły mecze o miejsca 5-9.
Pierwszy mecz półfinałowy to wyrównana walka Mejdej Boyz z Wuja Squad. Walka o finał przechyliła się jednak na korzyść działdowskiej drużyny i to oni weszli do finału. W drugim meczu półfinałowym również nie brakowało emocji. Zmierzyli się w nim zawodnicy Splash Brothers oraz WML Squad. WML Squad w ubiegłym turnieju przegrali w finale ze Splash Brothers. Niestety nie udało się także w tym roku. Drużyn Splash Brothers prowadzona przez Przemysława Tyszkę zwyciężyła 13:9.
Zawodnikom WML Squad przypadło trzecie miejsce które wywalczyli w meczu z Mejdej Boyz 16:12. W meczu finałowym drużyna Splash Brothers obroniła tytuł i została mistrzem gminy Stupsk pokonując działdowską drużynę Wuja Squad 13:9. MVP turnieju został wybrany Przemysław Tyszka.
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim który brali udział w turnieju. Podziękowania również składam na ręce Wójta Gminy Stupsk za ufundowanie nagród w turnieju, Dyrektora SP Wyszyny Kościelne za pomoc w organizacji turnieju, zarządowi Cedrob S.A za ufundowanie poczęstunku dla wszystkich obecnych na imprezie. Dziękuję za wsparcie firmie Basketo.pl . Cieszę się, że koszykówka w Gminie Stupsk cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Wierzę, że takie imprezy zachęcą do udziału jeszcze więcej zawodników.  Z dumą można ogłosić, że 20 sierpnia w Wyszynach Kościelnych odbył się najlepszy turniej streetball’owy w powiecie mławskim.