W środę, 20 kwietnia 2016 r.  o godz. 15:10,  na drodze krajowej nr 7 w Strzegowie, doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została 47-letnia mławianka. Kierująca fiatem kobieta uderzyła w łosia i straciła panowanie nad pojazdem.

Jak wynika z ustaleń, kierująca samochodem marki Fiat Panda kobieta, jadąc  w kierunku Mławy, na prostym odcinku drogi, przodem pojazdu, uderzyła w przebiegającego przez jezdnię łosia.  Zwierzę wyszło z lasu  na drogę,  z prawej strony. W wyniku zderzenia, kierująca fiatem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i wypadła z drogi. Z urazem głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, kierująca została przewieziona do szpitala w Mławie. Potrącone zwierzę padło na miejscu.  Trwają czynności policji.

Policja ostrzega – Podróżując drogami, przecinającymi tereny leśne, należy zachować szczególną ostrożność, zwolnić i obserwować pobocze, po obu stronach jezdni. Nagłe pojawienie się zwierzęcia na drodze, to poważne zagrożenie, które może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Wiele osób przemieszcza się nocą, wybierając  mniejszy ruch na drodze. Jednak na terenach leśnych, ruch zwierząt o tej porze nasila się. Weźmy to pod uwagę. Zasadę ostrożności i ograniczonego zaufania należy stosować nie tylko na drogach, opatrzonych znakiem ostrzegającym przed zwierzętami, ale wszędzie tam, gdzie warunki pozwalają na wędrówki dzikich zwierząt.  

wypadek1

wypadek2

wypadek3

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy