Policjanci ze Śródmieścia (Warszawa) zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa. Gabriela M. przedstawiając podrobione potwierdzenia przelewu i posługując się różnymi nazwiskami dokonała na terenie całej Polski zakupu między innymi biżuterii, mebli, zegarków, markowej odzieży, a nawet biletów lotniczych czy operacji plastycznej. Policjanci odzyskali już większość tych przedmiotów. Za to przestępstwo 19-latce grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. To wtedy jak wynika z ustaleń policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego, którzy prowadzą tę sprawę kobieta dopuściła się pierwszych przestępstw. Sposób działania 19-latki był zawsze ten sam. Gabriela M. dzięki specjalnej aplikacji tworzyła na własnym komputerze podrobione potwierdzenia przelewu na różne nazwiska. Następnie po zamówieniu u sprzedawców konkretnego towaru przesyłała je, jako dowód na to, że zapłaciła już za wybrane przedmioty.

gabi8

W ten sposób na przestrzeni wielu miesięcy w całej Polsce oszukała, co najmniej kilkanaście osób na blisko 100.000 złotych. Kobieta spełniając swoje zachcianki kupowała i zamawiała biżuterię, markowe ubrania i buty, zegarki, okulary, meble, telefony, vouchery a nawet bilety lotnicze i operację plastyczną.  

Funkcjonariusze z wydziału operacyjno-rozpoznawczego dzięki wykonanym szeregu czynnośicom poza procesowym już po pierwszych doniesieniach o przestępstwie szybko ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o te oszustwa odzyskując także większość przedmiotów.

Biorąc pod uwagę ilość towaru zabezpieczonego przez śródmiejskich policjantów w wynajmowanym przez 19-latkę mieszkaniu śledczy podejrzewają, że osób pokrzywdzonych w tym procederze może być znaczniej więcej, a co za tym idzie suma strat może wzrosnąć.   

Gabriela M. przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

gabi7

gabi4

gabi5

gabi6

Źródło: Policja Warszawa Śródmieście

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy