Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie wypadku drogowego,  w którym zginął 57- letni pieszy. Mężczyzna poruszał się drogą poza terenem zabudowanym bez żadnego elementu odblaskowego. Prawdopodobnie był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w środę 2 grudnia 2015 r., chwilę po godz. 17:00 w pobliżu miejscowości Załęże, gm. Wieczfnia Kościelna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, idący poboczem drogi relacji Załęże – Wieczfnia Kościelna, 57- letni mieszkaniec pow. mławskiego, prawdopodobnie wszedł nagle na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający samochód marki Audi A4. Mężczyzna  nie miał na sobie żadnego elementu odblaskowego. Samochodem kierował 34- letni mieszkaniec pow. mławskiego, był trzeźwy. Potrącony pieszy zginął na miejscu wypadku, prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu.      

Policja apeluje do pieszych i kierowców o szczególną ostrożność na drodze. Poruszanie się po drodze, po zmierzchu, poza terenem zabudowanym, bez żadnego elementu odblaskowego jest narażaniem siebie na śmiertelne niebezpieczeństwo.  Jeśli widzisz na drodze pieszego, który  stwarza zagrożenie –  porusza się bez odblasku nieoświetloną drogą, prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu,  powiadom policję. W ten sposób możesz zapobiec wypadkowi.

łomia (2)

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy