24.11.2015 roku o godzinie 18.34 w miejscowości Doziny gmina Szreńsk doszło do pożaru sadz w kominie  budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na całkowitym wygaszeniu pieca i na zasypaniu palących się sadzy w kominie przy pomocy proszku i piasku. Akcja trwała 1 godzinę 13 minut.

25.11.2015 roku o godzinie 11.21 w miejscowości Konopki gmina Stupsk doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Toyota Corolla, który wypadł z drogi,  uderzył w drzewo i znalazł się poza jezdnią (w polu). W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym jedno dziecko. W chwili dojazdu zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem. Działania zastępów   z JRG PSP Mława oraz  OSP Stupsk i Konopki polegały na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Osoby ranne zostały przekazane zespołowi pogotowia ratunkowego, które przybyło na miejsce zdarzenia.  Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód, prawy błotnik oraz lewy bok pojazdu. Straty oszacowano na 20 tys. zł. Akcja trwała 45 minut.

27.11.2015 roku o godzinie 10.10 w miejscowości  Radzanów przy ul. Piłsudskiego w wyniku prawdopodobnie nieszczelności układu wydechowego doszło do pożaru samochodu osobowego marki Opel Astra. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej pożar obejmował tylną część pojazdu.  Działania zastępów z OSP Radzanów polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej oraz na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległa otulina ochronna przy tłumiku. Straty oszacowano na 0,1 tys. zł. Akcja trwała 54 minuty.

27.11.2015 roku o godzinie 19.06 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie gmina Wieczfnia Kościelna doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Ford Mondeo i naczepy samochodu ciężarowego. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym oraz pies. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej osoby znajdowały się wewnątrz samochodu. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Kierowca posiadał obrażenia w postaci otarć oraz powierzchownej rany ciętej na czole, pasażerka skarżyła się na ból w okolicy miednicy. Jednocześnie zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz odłączono akumulator w samochodzie osobowym. Po przybyciu pogotowia ratunkowego osoby poszkodowane zostały przekazane jego zespołowi. Strażacy pomagali w  transporcie do karetki osób poszkodowanych. Ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Na miejscu obecne były patrole policji, które kierowały ruchem i wyznaczyły objazd miejsca zdarzenia. Psem do czasu zabrania go przez weterynarza opiekowali się strażacy. W trakcie zdarzenia z samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne, które sprzątnięto po zakończeniu działań. W wyniku zdarzenia uszkodzony został samochód osobowy Ford Mondeo oraz odcinek końcowej prawej strony wsporników naczepy. Straty oszacowano na 18 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 58 minut.

29.11.2015 roku o godzinie 14.40 w  Mławie przy ul. Płońskiej doszło do potrącenia człowieka przez pociąg Pendolino. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostki z JRG PSP Mława otrzymano informację od obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji, że została potrącona kobieta przez pociąg Pendolino na torze II  (kierunek Warszawa-Gdańsk). Obecny na miejscu zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon kobiety. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Prokuratura i Policja. Akcja trwała 1 godzinę 23 minuty.

30.11.2015 roku o godzinie 01.32 w miejscowości Turza Wielka gmina Lipowiec Kościelny w wyniku prawdopodobnie nieprawidłowej eksploatacji kuchni kaflowej  w budynku mieszkalnym jednorodzinnym doszło do podtrucia tlenkiem węgla trzech osób. Na miejscu obecny był zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Turza Mała polegały na przewietrzeniu pomieszczeń oraz dokonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla, które wskazały jego obecność. Osoby poszkodowane  zostały zabrane do szpitala. Z kuchni wygarnięto resztki opału, a przybyła na miejsce policja zajęła się dalszymi czynnościami dochodzeniowymi. Akcja trwała 1 godzinę 3 minuty.

Sporządził : mł. bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy