Mławska policja ustala przebieg i przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginął 58- letni mieszkaniec pow. mławskiego. Mężczyzna jechał rowerem, został potrącony przez kierującego vw golfem.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 października 2015 r. o godz. 21:00 na drodze relacji Podkrajewo – Bogurzyn, w pobliżu skrzyżowania z drogą w kierunku miejscowości Głużek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Golf, 21- letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku Bogurzyna, potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Mężczyzna miał na sobie kamizelkę odblaskową.  58- letni rowerzysta, mieszkaniec pow. mławskiego zginął na miejscu wypadku. Młody kierowca golfa był trzeźwy. Służby ratunkowe wezwał przypadkowy kierowca, który zatrzymał się widząc wypadek. Trwają czynności policji.

wypadek

Policja apeluje o ostrożność

Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, dekoncentracji  na drodze, może kosztować czyjeś życie. Kierując pojazdem powinniśmy  skupić się wyłącznie na drodze. Rozmowa przez telefon komórkowy, odczytywanie smsów czy  wpatrywanie się w ekran nawigacji to okoliczności, które powodują, że kierowca przez kilka  sekund nie obserwuje sytuacji na drodze. Te sekundy mogą zaważyć na czyimś zdrowiu lub życiu. Pamiętajmy także, że rowerzyści, poruszający się po zmierzchu,  mają obowiązek używania świateł – zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Ważne jest również zachowanie szczególnej ostrożności oraz zasady ograniczonego zaufania – zarówno przez kierowców jak i rowerzystów.

wypadek2

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy