Jedna osoba nie żyje, druga w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego do szpitala w Olsztynie, to bilans wypadku do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Leśniki gmina Janowiec Kościelny. Jak się okazało, 45-letni kierowca w ogóle nie posiada uprawnienia do kierowania.

16.09.2015 r około godziny 14.00 na drodze powiatowej w miejscowości Leśniki gmina Janowiec Kościelny doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-latek kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków drogowych po czym uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd dachował a następnie odbił się od drzewa znajdującego się po przeciwnej stronie drogi. Wskutek tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka. Mężczyznę w stanie ciężkim przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego do szpitala w Olsztynie. Przez 3 godziny droga była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Jak się okazało, mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnienia do kierowania, a samochód kupił zaledwie 6 dni temu.

32-28756

Policjanci po raz kolejny apelują o trzeźwość i rozwagę na drodze. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym tak wielką nieodpowiedzialnością, jaką jest brawura, nadmierna prędkość jak również kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu. Reagujmy gdy widzimy osobę nietrzeźwą za kierownicę samochodu lub do innego pojazdu. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem,  a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii  i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

32-28758

32-28757

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy