Po czerwcowym sukcesie na Mistrzostwach Polski Mławianin, Adrian Świderski świetnie wystartował w Mistrzostwach Świata oraz w Pucharze Świata Masters w kolarstwie szosowym.

Zawody odbyły się  w miejscowości  St. Johan w Austrii.  Malownicza trasa biegła po górskim regionie Tyrolu. Do pokonania kolarze mieli trzy rundy, ogółem 112 kilometrów. Na starcie pojawili się zawodnicy z Austrii, Niemiec, Włoch, Turcji, Szwajcarii oraz z Polski. 23 sierpnia, startując w Pucharze Świata, nasz reprezentant zajął 13 miejsce. Pierwszy w tym wyścigu był Dandrea Alessandro z Włoch z czasem 2:42:05. Adrian z czasem 2:52:16 miał nieco ponad 7 minut straty do lidera.

Niespełna tydzień później – 29 sierpnia, odbyły się Mistrzostwa Świata. – Zająłem 4 miejsce, najgorsze dla sportowca – podsumowuje Świderski. Jako pierwszy do mety dojechał Belg – Mercken Kenneth (2:52:36), za nim reprezentant polski Daniel Chądzyński (2:52:50). Jako trzeci metę przekroczył Denis Sosnovshcheenko z grupy włoskiej, z tym samym czasem co Świderski – 2:54:21.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2015 r. Adrian Świderski zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigu punktowym kat. M30 na łódzkim torze Sportowego „Społem” oraz brązowy medal w konkurencji sprintu drużynowego  jako członek Danielo Sport Team.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

kolarz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy