Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym rannych zostało dwóch nastolatków, mieszkańców pow. mławskiego. Do zdarzenia doszło w czwartek 3 września 2015 r., o godz. 15:15 w miejscowości Głużek.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 13-letni chłopiec, wysiadł z autobusu, który  zatrzymał się na przystanku  i nie zachowując ostrożności wszedł na jezdnię. Wychodzącego zza autobusy chłopca potrącił 17 – letni motorowerzysta. Ranny 13-latek został przewieziony do szpitala w Mławie. Obrażeń ciała doznał także młody motorowerzysta, którego przewieziono do szpitala w Ciechanowie. 17-latek kierował motorowerem bez uprawnień, nie miał także kasku ochronnego. Pojazd udostępnili mu rodzice. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Warto przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze nie tylko na zajęciach w szkole ale również w domu. Wzór rodziców jest dla dziecka bardzo ważny. Gdy pozwalamy dziecku na jazdę motorowerem bez uprawnień lub przechodzenie przez jezdnię w  miejscu niedozwolonym, utrwalamy złe nawyki, których raczej nie naprawi spotkanie z policjantem, podczas zajęć w szkole.

wypadek

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy