Policjanci drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierowcom. Powodem takiej decyzji było rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec Nidzicy oraz województwa mazowieckiego stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Statystyki policyjne dowodzą o tym, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego. Wczoraj uprawnienia do kierowania zatrzymano dwóm kierowcom, którzy z nadmierną prędkością poruszali się w obszarze zabudowanym. Nidziczanin oraz mieszkaniec województwa mazowieckiego w trakcie pomiaru prędkości mieli odpowiednio 103 i 104 km/h na ul. Sprzymierzonych w Nidzicy.

W obu przypadkach przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj kierowcy zastali ukarani 500-złotowymi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Zmiany w przepisach obowiązujące od maja 2015 r. dodatkowo pozwoliły policjantom na zatrzymanie praw jazdy na 3 miesiące. Teraz zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy